PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

OBŘÍZKA - VÝHODY A NEVÝHODY

18.12.2018 16:05

 

                    článek se nachází na stránkách MerliX

     O obřízce se toho už hodně mluvilo a i napsalo. Je pravda, že to všechno začalo už před staletími. Jde o židovskou tradici opředenou nejrůznějšími příběhy. Mýtů a faktů o tom, proč se to vlastně dělá i v současnosti, je opravdu dost.

     Nejde původně o židovskou tradici a původ je mnohonásobně starší. Mrzačení pohlavních orgánů amputací předkožky prováděl už člověk jeskynní, jen co objevil nástroj, kterým se dá pižlat. Obřízka bez řádného zdravotního důvodu je fetiš. V tomto se současný člověk od člověka jedkynního vůbec neodlišuje.

    Faktem však je, že obřízka nemusí být vždy jen nábožensky orientovaná záležitost, ale má své výhody pokud se podíváme i na kvalitní sexuální život a konec konců i na naše zdraví.

    V drtivé většině se jedná o náboženskou záležitost. V případě, že se proobřízková argumentace tváří vědecky, tak není těžké demaskovat, že se ve skutečnosti jedná o kryptonáboženství. Jako vždy jsou i v tomto článku povídačky ohledně blahodárného vlivu obřízky na sexuální život nehorázně zveličovány a její vliv na destrukci sexuálního života je zcela zatajován. To se týká i údajných zdravotních výhod obřízky.

 

               Výhody a nevýhody obřízky

 
     Když se podíváme na původ více bakteriálních onemocnění, které jsou v současnosti mimořádně rozšířené, zjistíme, že mnoho z nich nachází útočiště hlavně v zákoutích předkožky, kde mají optimální podmínky pro vývoj a život.
 
     Nevím oč jsou bakteriální nemoce v současnosti mimořádně rozšířené. To dříve nebyly? Dle mne dříve byly rozšířené stejně. Ženská vulva obsahuje mnohem více příznivých zákoutí pro tyto bakterie a mnohem hůře se čistí než předkožkový vak se zdravou předkožkou, jehož čištění je mnohem snažší než čištění zubů.
 
    Z pohledu udržování co nejvyšší čistoty a hygieny penisu má obřízka velký význam a očista se do značné míry usnadňuje. 
 
    Toto je zcela nejapná argumentace umanutých zastánců amputace předkožky.
 
    U toho, že tento zmrzačující zákrok je velice snadný se zdržovat nebudu.
 
    Kompenzací vám však může být právě to, že zážitek z milování s obřízkou vám přináší něco zcela nové a nepoznané, ať už pro ženu, ale i pro muže. Dopřejte své partnerce nové nepoznané potěšení. Určitě se vám odvděčí.
 
    Nic jiného než nehorázná propaganda. Vešlo ve známost, že mnozí muži mají po obřízce kvůli rapidně snížené citlivosti poničený svůj sexuální život a že mnohé ženy trpí s obřezanými muži bolestmi při pohlavním styku. Ty budou obzvláště nadšené z toho před tím "nepoznaného" potěšení.
 
    Obřízku si muži nedávají dělat jen kvůli jejím výhodám, ale často i ze zdravotních důvodů. Někteří totiž musí. Důvodem je tzv. fimóza. Jde o to, když se předkožka penisu dostatečně neroztáhne na to, aby se dokázala stáhnout do optimální polohy a odhalit žalud při erekci. Je to tedy zúžení předkožky do fimotického oblouku, který je nutné řešit jednodenní chirurgií, a tedy obřízkou nebo odborně řečeno cirkumcizí
 
     Ještě jednou. Ty výhody obřízky jsou výplody v hlavě jejích umanutých zastánců. U fimózy je amputace předkožky až tím nejposlednějším řešením. Co je to za výplod? Termím fimotický oblouk, který se nevyskytuje nikde ani v české ani světové literatuře. Dnes už na českém internetu existuje několik let osvěta jak řešit fimózu bez amputace předkožky. Jen v případě těžké jizevnaté fimózy je amputace předkožky mutná.
 
     Zúžená předkožka může způsobovat vznik trhlinek a jizviček, jejichž neustále se opakující srůstání způsobuje to, že se předkožka ještě víc tímto srůstáním a hojením trhlinek zužuje. Trhlinky se obvykle i zanítí a to s sebou přináší nepříjemnou bolest a samozřejmě na nějaký čas nemožnost sexuálního styku. Pokračující záněty a vzniky trhlinek mohou nakonec vést až ke srostlé předkožce, která úplně znemožňuje odhalení žaludu. Takový případ je už samozřejmě nevyhnutné řešit obřízkou.
 
    Nevím, kdo přišel na to, nazývat těžkou patologickou fimózu srostlou předkožkou. O tu by se jednalo v případě srůstových adhezí, což je zcela něco jiného. Většinou toto vzniká nesprávnou a předčasnou manipulací s předkožkou v dětském věku, v tom případě se to dá često řešit operací se zachováním předkožky. Něco jiného je, když toto vznikne v pozdějším věku následkem kožních infekcí nebo diabetu, v tom případě je ta obřízka vhodná.