PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

OBŘÍZKA? PROČ BY NE?!

28.11.2017 18:13

     autor rozebíraného blugu:                               David Garkisch

     tento blog je pouze o malinko mladší než předchozí, je mnohem osobitější. I tak je to už osm let staré. Nevím jak dopadl autor tohoto blogu, ale vím o mnoho mužích, kteří svou obřízku vehementně vychvalovali, ale po pár letech se o ní kvůli progresivní ztrátě citlivosti penisu radši nezmiňují.

     Je to jenom kousek nadbytečné kůže, ale polovina chlapů, co ji ještě nosí, se tváří tak, že by bez ní nemohli žít. Život bez předkožky ovšem skýtá řadu výhod... „

      Už úvodní odstavec je plný demagogie, bylo tu mnohokrát vysvětleno, že se nejedná o žádný kousek nedbytečné kůže, ale že je to sexuálně nejcitlivější část penisu. Polovina chlapů, co ji ještě nosí? .... je to na Zeměkouli více než dvě třetiny a ti, kdo jí mají amputovanou ji mají z drtivé většiny amputovanou z důvodu náboženského tmářství a v USA z důvodu tmářství, které je kryptonáboženské a pseudovědecké. ˇ

     „Obřízka? Brrr, to nikdy! A dobrovolně? Jen tak ho vezmeš pod nůž?! Zbláznil ses nebo co?“ To byly nejčastější reakce kamarádů na to, že jsem se v dospělosti rozhodl z vlastní vůle podstoupit mužskou obřízku. ale kamarádky, to byla jiná – holky totiž vědí! Ano, jsem normální a svéprávný a o obřízce mě celých pětadvacet let nenapadlo ani uvažovat. Dalších pět let mi potom trvalo, než jsem dospěl ke konečnému rozhodnutí. Proč? No, nechte si to vyprávět, odložte předsudky a třeba taky zjistíte, že vám a vašemu penisu bude bez té „zbytečné“ kůže lépe.

     Nejnovější vědecký výzkum prokázal, že se nejedná o žádnou zbytečnou kůži. Nejsou to žádné předsudky. Mnozí muži mají kvůli její amputaci zničený sexuální život a mnohé ženy trpí s obřezanými muži bolestivým sexem.

    Začalo to tím, že jsem ve svém pražském bytě ubytoval bratrance z Moravy. Je to svobodný čtyřicetiletý špičkový gynekolog a v Praze si chtěl vybudovat vlastní praxi. Naše večery, tedy večery dvou svobodných mládenců, kupodivu nebyly nijak divoké. Byly to spíš zajímavé debaty, kdy se občas stočila řeč i na jeho profesi. Jednou jsme narazili na téma obřízky a bratranec mě šokoval prohlášením, že právě o obřízce uvažuje. „Proč, proboha?“ zněla má přirozená reakce, kterou jsem později mnohokrát sám vyslechl. 

     Je truchlivé, že se vyskytují i v ČR špičkoví lékaři, kteří jsou takto zasaženi americkou kryptonáboženskou pseudovědou.

     Začali jsme rozebírat všechna pro a proti a tehdy ta myšlenka poprvé vyklíčila. Nepochybně ji podpořila i autorita lékaře, jehož knihovnu (sám jsem ji viděl) tvořily vesměs odborné publikace o pohlavních nemocech, penisech, vaginách a několik cestopisů. Od té chvíle jsem se pomalu, ale jistě začal o téma mužské obřízky zajímat. A – proč to nepřiznat – občas jsem se přistihl před zrcadlem v zamyšlení: „Jak by asi vypadal?“ Našel jsem i pár kamarádů, co obřízku v dospělosti prodělali a podělili se o své zkušenosti. Vlastně všichni z nich ji podstoupili ze zdravotních důvodů. Žádného dobrovolníka jsem mezi nimi nenašel. 

     Autorita pomýleného lékaře v tomto případě dovede napáchat největší škody. V USA to začalo v roce 1870 Dr Lewisem Albertem Sayrem (1820 - 1900), který byl špičkovým dětským ortopedem, jeho bludy o obřízce ale měli kvůli jeho jinak vynikající lékařské pověsti fatální dopad.

     Ze všeho nejdůležitější ale pro mě byly pochopitelně názory a zkušenosti kamarádek. Výsledek byl dost zajímavý. Zkuste to sami: neobřezaný chlápek bude do krve hájit právo na spokojený život své předkožky. Ženy buď nevědí, je jim to jedno, anebo naopak nedají na obřezaný penis dopustit. Není jich rozhodně málo a jsou to ty, co se s obřízkou už jaksi „v praxi“ setkaly. Nikdy nezapomenu například na jeden z dílů Sexu ve městě. Celý se točil kolem „šokující“ skutečnosti, že si Samantha narazila neobřezaného milence. No považte to! Celý díl byl proložen hihňáním na toto téma a onen milenec si u dam vysloužil přezdívku „Šarpej“ – tedy pes chovaný kdysi v Číně na maso, proslulý svou volnou kůží, která z něj visí v záhybech a lalocích. Ne snad, že by mi tak záleželo na názoru seriálových zaoceánských postav, ale byla to exkurze do jiného světa. Tam, kde je obřízka běžná a „normální“. Jindy jsem podobnou debatu rozpoutal v partě, kde se do sebe hned pustily dvě kamarádky. Ta, co měla intimní zkušenost s obřezaným mužem, mě naprosto konsternovala. Její argument mi ještě dlouho zněl v uších: „A vidělas vůbec obřezanej penis? Vždyť je to nádherný, sladký a čisťounký lízátko!“  

     To není dobré vysvědčení, brát si příklad ze stupidního a slaboduchého amerického seriálu a též není dobré vysvědčení se držet názoru pouze jediné kamarádky, která má pozitivní zkušenost s obřezaným partnerem. Je též mnoho žen, které mají s obřezaným mužem zkušenost vyloženě negativní.

    Tolik k osobnímu autorovu úvodu, následuje část, kterou autor nazval teoretickou.

     A nyní tedy ke komplikacím. Ze zdravotních důvodů se nejčastěji obřízka provádí kvůli fimóze a parafimóze. Při fimóze je předkožka tak zúžená, že nelze přetáhnout přes žalud vůbec, při parafimóze lze přetáhnout, ale zaškrtí jej. Ze ztopořeného žaludu pak nemůže odtéci krev a hrozí dokonce i jeho odumření. Obřízka také koriguje zkrácenou uzdičku, která bývá často příčinou bolestí při pohlavním styku.

    Tyto zdravotní stavy nejsou samy o sobě zdravotní indikací pro zmrzačující amputaci předkožky, ta by měla být až posledním řešením, kdy jiná řešení selžou.

     Avšak i pro zcela zdravý penis je obřízka mimořádně užitečná. Pod zakrytým žaludem se totiž tvoří tzv. smegma. Je to nepříjemně zapáchající tvarohově bílá substance, která vzniká i při dodržování základní hygieny. Navíc je teplé a vlhké prostředí mezi předkožkou a žaludem ideálním místem pro život bakterií a plísní, které se živí rozkladem smegmatu a zbytků moči. Nekruťte hlavou – týká se to i vás. S každým „odskočením si“ v průběhu dne zakládáte pod svou předkožkou prvobytně pospolnou společnost bakterií. Už chápete, proč je obřezaný penis pro ženy přitažlivější? Asi jako to „sladký a čisťounký lízátko“...

     Tu autor blogu přistoupil ke známé a nesmyslné démonizaci smegmatu, cirumfetišisty vehementně démonizované přírodní látce. Autor blogu neví vůbec nic o tom, že čerstvá zdravá moč je sterilní a též vůbec nic neví o existenci symbiotických bakterií. Vůbec nic neví o tom, že ženské genitálie vytvářejí mnohem více smegmatu než genitálie mužské a že se mnohem hůře čistí. To by mnohý muž mohl říci, že je pro ně přitažlivější kompletně obřezaná vulva, že je jak lízátko. To je ale absurdní. Stejně tak je absurdní takto vychvalovat penis zmrzačený amputací předkožky. Jedna účastnice diskuzí to vyjádřila přesně: "Vždyť ona  (vagina) nám taky nevoni po fialkách."

     Předkožka je navíc při pohlavním styku mechanicky velmi namáhanou „součástkou“. Na jejím povrchu vznikají mikrotrhlinky, kterými se přenáší pohlavní nemoci nebo infekce způsobující záněty močových cest. Vědci dokonce zjistili, že obřízka snižuje u mužů možnost přenosu HIV o plných 60 %, což je úroveň slušně fungující vakcíny. Odstraněním předkožky, a tedy živné půdy pro bakterie, se předchází nejen rakovině penisu, ale dokonce i ženského genitálu! Také urologové potvrzují, že neobřezaní muži potřebují ve vyšším věku mnohem častěji jejich lékařskou pomoc. Ještě se vám zdá, že je obřízka tak hloupý nápad?

     Autor blogu tu alespoň netvrdí nesmysl, že po obřízce menší tření při pohlavním styku, když je pravý opak pravdou, a též nepřidává 10% k už tak nesmyslných 60% u randomizovaných studií. Ta předkožka je opravdu více namáhaná, intaktní muži ale provozují pohlavní styk mnohem jemnějším stylem. K HIV a jinému tu jenom okopíruju text předchozího rozboru: Autoři uvedených studií deklarovali 60%, autor tohoto blogu si hned k tomu 10% přidal, a to je pak papuškováno v mnoha dalších blozích, které si berou tento blog za vzor. Toto nedeklarovaly řady studií, ale deklarovaly to tři randomizované studie, které provedli Robert Bailey v Keni, Ronald Gray v Ugandě a Bertran Auvert v Jihoafrické republice. Všichni tři byli notorickými cirkumfetišisty roky před tím, než ty studie započali, takže je tu jasný střet zájmů. Mimoto ty studie byly předčasně ukončené a předčasně ukončené studie jsou normálně považovány za neplatné. Výsledky v praxi závěry těch studií vůbec nepotvrdily. A že je přejala WHO? Ta WHO je totiž proslulá svou zkorumpovaností, jak o to svědčí i text v české wikipedii: 

       Partnerství[editovat | editovat zdroj]

      Jako agentura OSN, WHO je financována systémem Organizace spojených národů - příspěvky členských států. V současných letech, práce WHO obsahuje více kooperace s partnery jako mimovládní organizace a farmaceutický průmysl, i s nadacemi jako je Nadace Billa a Melindy Gates nebo Rockefellerova nadace. Tyto formy spolupráce mohou být považovány za spolupráci mezi veřejným a soukromým sektorem; polovina rozpočtu organizace WHO je totiž financována soukromými nadacemi a průmyslovými podniky. Podle některých tak dochází k úpadku organizace.[1]

 

       Pro velmi podezřelé okolnosti nemůže být toto doporučení bráno za relevantní a mnozí špičkoví lékaři s profesorským titulem serióznost platnost těch studií zcela odmítají.

 

     

      S rakovinou děložního čípku to bylo vyvráceno už v roce 1962 ale umanutí zastánci obřízky to neustále opakují, a nalézají stále nová nesmyslná odůvodnění. Též je to zcela vyvráceno s rakovinou penisu Totéž platí i u jiných pohlavně přenosných nemocí. Ohledně infekce močových cest, studie Dr Wiswella se netýkala dospělých mužů, ale malých chlapců. I ta byla vědecky vyvrácena a mnohé další studie prokazují pravý opak.


      Popis techniky obřezávání vynechám protože to není předmětem mých rozborů.