PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

OBŘÍZKA JE HEZKÁ A PRODLOUŽÍ SEX. MÁ I NEVÝHODY?

19.11.2017 12:47

        autor rozborů.                                           Antonín Vlas

 

      Před pár dny jsem se dověděl, že vyšel nový blog, ve kterém je zase opěvována zmrzačující amputace předkožky téměř až do nebes a jsou v něm zcela zatajeny zhoubné účinky na sexualitu, které ta obřízka může mít. Tak jsem se rozhodl, že v této rubrice provedu rozbor obdobných blogů a že tímto blogem, který nedávno vyšel na fóru www.erekce.cz začnu.

      Začátek toho blogu obsahuje ilustrační obrázek, který má dole popisek:

      Jde o úplné odstranění volné kůže na špičce penisu

     Už sám ten popisek je zcela zavádějící. Nejedná se totiž jen o tak nějakou volnou kůži, ale o velmi specializovanou erotogenní tkáň, která je při amputaci provždy ztracena:

        "Obřízka odstraňuje nejcitlivější části mužského penisu. Všech pět nejcitlivějších částí penisu je na předkožce. Přechodová část mezi vnější a vnitřní předkožkou je úplně nejcitlivější místo na penisu a je mnohem citlivější než nejcitlivější místo na penisu obřezaném."

     Sorrells ML, Snyder JL, Reiss MD et al. Fine-touch pressure thresholds in the adult penis.Jemné dotykové tlakové prahy na dospělém penisu .

   BJU Int 2007;99:864-9.

 

     Je pak samozřejmé, že ta obřízka má silný negativní vliv na sexuální funkce a sexuální potěšení.

     Je truchlivé, že je zmrzačující amputace předkožky takto nesmyslně propagována na webu, který má sloužit mužů, kteří mají potíže s erekcí. K tomu tu uvedu odstavec:

     

          Impotence a sexuální dysfunkce

 
     U nervů v té předkožce vše napovídá tomu, že poskytují impuls, který pomáhá spustit erekci. Obřízka je už dávno spojena se zvýšeným výskytem impotence. Už Glover (1929) popsal takové případy. Winkelmann (1959 připustil impotenci jako možný následek obřízky stejně tak jako Foley (1966), který popsal dva takové případy. Nedávno byly zveřejněny důkazy o sexuální dysfunkci po obřízce. Loursey s kolektivem uvedl, že snížená sexuální funkce po obřízce je podobná redukci po plastické chirurgii uretry. Studie z Jižní Koree prokázala, že si obřezaní muži stěžovali na bolestivé erekce, na sníženou sexuální touhu a někteří hlásili zakřivení penisu při erekci. Další studie v roce 2004 zjistila, že 28,4% účastníků studie mělo v důsledku obřízky sexuální dysfunkce a při studii provedené v Číně se zjistilo, že 34% obřezaných mužů má sníženou erektilní schopnost.
 
     Více zde

      Obřízka přináší řadu benefitů nejen svému majiteli, ale i jeho partnerce. Pomineme-li náboženské, lékařské, kosmetické a hygienické důvody, přináší tato drobná operace i kvalitnější a delší soulož.


Netvrdím, že žena vždy potřebuje klasických 10-15 minut soulože, aby byla spokojená. Každopádně šance na její uspokojení při sexu pod 1-2minuty jsou téměř nulové. Obřízka představuje velmi efektivní řešení na předčasnou ejakulaci.

......................................................

     Většinou je opak pravdou. Pominu-li případy, které také existují, že má obřízka za následek předčasnou ejakulaci, tak může obřízka způsobit u muže radikální ztrátu citlivosti penisu, že ta výdrž je až moc nepřiměřeně dlouhá, a někdy po ní muž dokonce může trpět anorgasmií.

     Mario Lichtenhedlt tvrdí: ZÁKEŘNOST OBŘÍZKY SPOČÍVÁ V TOM, ŽE JEJÍ ÚČINEK NA BUDOUCÍ SEXUÁLNÍ ŽIVOT JEDNOTLIVCE JE NAPROSTO NEVYZPYTATELNÝ


     Též plastický chirurg z Perfect Clinic, který též mimo jiné provádí obřízky na přání tvrdí, že: VLIV OBŘÍZKY NA BUDOUCÍ CITLIVOST PENISU SE NEDÁ DOPŘEDU VŮBEC PREDIKOVAT.

     Z tohoto důvodu MUDr Frajer tu obřízku jako metodu na prodložení výdrže vůbec nedoporučuje.

     A ke všemu je nemálo žen, které trpí s obřezanými muži bolestivým sexem.

     Obřízka přináší řadu benefitů nejen svému majiteli, ale i jeho partnerce. Pomineme-li náboženské, lékařské, kosmetické a hygienické důvody, přináší tato drobná operace i kvalitnější a delší soulož.


     Netvrdím, že žena vždy potřebuje klasických 10-15 minut soulože, aby byla spokojená. Každopádně šance na její uspokojení při sexu pod 1-2minuty jsou téměř nulové. Obřízka představuje velmi efektivní řešení na předčasnou ejakulaci.     Obřízka není jediná metoda prodloužení soulože

     Muži při boji proti předčasnému vyvrcholení může volit různě. 

     přerušovaná soulož
     znecitlivující gely
     speciální kondomy
 

     V určité fázi muž dojde do bodu, kdy zjistí, že tyto metody prostě nestačí. Začíná pociťovat frustraci na své straně a dost možná i ze strany partnerky. Hledá další možnosti. Trend, který přišel z USA a některých náboženství přináší poněkud netradiční řešení v podobě mužské obřízky. Metoda slibuje za cenu menšího počátečního utrpení řešení příliš krátkého sexu.

     Takové řešení je zcestné, ale pro některé muže zhoubné. Je však i zhoubné pro některé partnerky mužů, které se rozhodly pro toto řešení.


     Vypadá to, že autor blogu bezmyšlenkovitě naletěl určité propagandě. Vím o mužích, kteří jí také naletěli, mají poničený sexuální život a svého rozhodnutí hořce litují.

     Vím i o ženách, které se pak kvůli bolestivému sexu s mužem, který učinil takové neuvážené rozhodnutí, nakonec rozešly.

     V některých lidech vyvolává obřízka smíšené pocity a v někom dokonce neskrývaný odpor. Jiní ji musí podstoupit kvůli hygieně a další skupina ji vyhledává kvůli prodloužení sexuální výdrže a estetickým důvodům.


     Svým způsobem jde o něco ne zcela obvyklého, co přináší nové zážitky a dojmy ze sexu.

.................................................

     O prodloužení výdrže jsem tu už psal, jak je to ošidné. Hledisko hygieny je u zdravého muže irelevantní, a estetické důvody jsou dle preferencí rozdílné. Někomu se to líbí, někomu nelíbí. Ta obřízka může způsobit svému majiteli popřípadě jeho partnerce velké škody a to je příliš velká cena za "krásu".

     Většina toho blogu je stejně obšlehlé z osm let starého cirkumfetišistického propagačního blogu notorického cirkumfetišisty Roda Kodeshe.

      K tomu připojím další úryvek:

      

          Předčasná ejakulace

 
     Lakshmanan&Prakash (1980) popsali, že během soulože se ta předkožka posouvá přes věnec žaludu. Ta předkožka tak chrání žalud před přímou stimulací o vaginu partnerky během soulože. Loercion tvrdí, že odstranění předkožky způsobuje přímou stimulaci žaludu, což může u některých mužů vést k předčasné ejakulaci. O´Harová&O´Hara (1999) popisují předčasnou ejakulaci u obřezaných partnerů. Masood s kolektivem prokázal, že ta obřízka spíše zhoršuje než zlepšuje problém předčasné ejakulace. Kim&Pang hlásili u obřezaných mužů sníženou dobu reakce na ejakulaci, ale to snížení nebylo statisticky významné.
 
 
 

               Neschopnost ejakulace nebo její snížená schopnost

 

     Zatímco někteří obřezaní muži mohou trpět předčasnou ejakulací, tak pro jiné obřezané muže je velmi obtížné vůbec ejakulovat. Nervy v předkožce a rýhovaném pásu jsou mimo jiné stimulovány i protahováním. V roce 1983 došli vědci k závěru, že odstranění těchto receptorů obřízkou zpomaluje nástup ejakulace. Někteří obřezaní muži se musí uchýlit k delším a agresivnějším tažným pohybům, aby dosáhli orgasmu. Shen s kolektivem (2004) prokázal, že 32 obřezaných mužů v jeho studii hlásilo po obřízce prodloužený pohlavní styk. Senkul s kolektivem (2004) prokázal výrazný nárůst prodloužení doby k dosažení ejakulace. Thorwaldsen&Mayhoff  též zjistili, že obřezaní muži obtížněji dosahují ejakulace a orgasmu. V roce 2006 též zjistili, že obřezaní muži mají též větší obtíže s ejakulací. Solinis&Yannaki publikovali, že 65% mužů v jejich studii uvedlo, že mají delší čas k dosažení ejakulace v důsledku obřízky.

     Více zde

     Zdravotní benefity mužské obřízky

     Chirurgický zákrok přináší mnoho dalších benefitů. Při sexu s obřezaným mužem je tření kůže podstatně menší. Nedochází tedy ke vzniku odřenin a trhlin. Tím pádem je dle WHO snížené i riziko přenosu HIV až o 70%.

     Obřízka také snižuje riziko vzniku rakoviny děložního čípku a přenosu bakterií, virů, zánětů a plísní. Obřezaný muž bude dle vědeckých studií méně náchylný k infekci močových cest

     Ty zdravotní benefity nejsou ničím jiným, než cirkumfetišisty uměle vymyšlenými mýty.

     Na těchto stánkách je hodně článků, které o tom pojednávají:

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/myty-o-obrizce/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-ochrana-pred-hiv-aids/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-chrani-pred-pohlavne-prenosnymi-chorobami/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-ochrana-pred-rakovinou-penisu/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-je-ochranou-pred-rakovinou-delozniho-cipku-4l/                           

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-je-ochranou-pred-zanetem-zaludu/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-ochrana-pred-infekci-mocovych-cest/

      https://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/obrizka-zlepsuje-hygienu/

 
      On je hlavně vyložený nesmysl, že s obřezaným mužem je to tření menší, ve skutečnosti je to tření mnohonásobně větší:
 
     

                  Hodnota předkožky pro partnerku

     Hodnota  mužské předkožky pro ženskou partnerku je už dlouhou dobu známá. Ženy mají s intaktními muži větší pravděpodobnost, že dosáhnou orgasmu. Nepřirozená suchost  v důsledku obřízky může u ženy způsobit bolest při pohlavním styku a též oděry pleti. Ta suchá vagina může být falešně přisuzována ženě. O´Harová&O´Hara prokazují , že žena méně pravděpodobněji dosáhne orgasmu, pokud u jejího partnera ta předkožka chybí a více pravděpodobněji dosáhne orgasmu nebo i více orgasmů, pokud je ta předkožka u něho přítomná   

Více zde

     

                       Obřízka přináší vetší výdrž při sexu

      Odoperovaná kožní řasa přinese muži kvalitnější a delší prožitek. Citlivost ke stimulaci během sexu zůstane stejná, takže si muž vychutná milování zcela stejně. Pouze povrch žaludu o něco ztmavne a dojde k jeho zpevnění.

      Příliš velká citlivost způsobena předkožkou vymizí. K dosažení orgasmu potřebuje obřezaný muž delší čas. Tím pádem může déle uspokojovat svou partnerku a dopřát ji příležitost zažít orgasmus. Spoustu žen tato představa delšího sexu a zároveň příchuť něčeho neobvyklého láká.  

    Vůbec se nejedná pouze o kožní řasu. Jde o bezkonkurenčně nejcitlivější část penisu. Pokud autor tohoto blogu na jednu stranu tvrdí, že ta citlivost při sexu sníží a na druhou stranu tvrdí, tak si akorát lže do vlastní kapsy a ze čtenářů tohoto svého blogu dělá hlupáky. O škodlivosti obřízky věděl už Alex Comfort, když ve svém bestselleru Radost ze sexu z roku 1972 napsal: "Muži s obřízkou jsou připraveni o celou škálu příjemných pocitů, které muži s předkožkou prožívají."
 

              JAK TO VIDÍ OBŘEZANÍ MUŽI?

        Co se týče sexuálního života, celých 97% mužů vidí po zákroku zlepšení. Jsou v posteli více výkonní, což vede k většímu sebevědomí a větší radosti ze sexu. Žena muže také vnímá jako více přitažlivého, zejména proto, že má čas na to se jí více věnovat a uspokojit její potřeby. Žena může procítit větší propojení se svým partnerem.

     Sebevědomý muž se bude mnohem více věnovat své partnerce. Ve chvíli, kdy nebude potřebovat ubezpečovat o tom, že je v posteli dynamit, bude připraven věnovat plnou pozornost ženě. Prodloužení styku nemusí automaticky znamenat zlepšení kvality, ale jen samotné vědomí je velmi důležitým článkem zdravé sexuality.

     Celý tento odstavec není nic jiného než propagandistický cirkumfetišistický nesmysl, je to téměř doslova převzato z 8 let starého blogu od Roda Kodeshe, notorického cirkumfetišisty. Skutečnost je úplně odlišná. Mnoho mužům ta obřízka poškodila sexuální život. Okopíruju tu profil jednoho takového muže, který udělal tu hloupost a naletěl cirkumfetišistické propagandě:

      Jeden z mých prvních případů na tehdejších www.lide.cz

       Na Lidé. cz jsem narazil na další případy postižených obřízkou, z nichž novel2007 má se svém profilu toto: :::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­::::::::::::::::::::::::­:::
      Muž z Moravskoslezského kraje, kolem 30 let

Nechal jsem se obrezat jen kvuli vam, holkam, a pripravit se tak temer o veskery prozitek ze sexu, protoze se vam to libi, a mate rady obrezane muze. Doufam, ze to alespon nektera z vas oceni :(.

     Ano, jsou muži, kteří po obřízce pociťují zlepšení sexuálního života, není to však oněch nesmyslných 97% ale je to pouhých 6%. Existuje však dvojnásobný počet mužů, kterým ta amputace předkožky jako už zmíněnému Novelovi sexuální život zcela zničila.

     Technickou záležitost provádění obřízky tu rozebírat nemíním a tak ty odstavce přeskakuju.

     Jenom u jednoho bodu se zastavím: "O provedení stylu rozhodne lékař"

     Dobrý plastický chirurg musí umět udělat takový styl obřízky, jaký klient vyžaduje, a ne pouze ten jaký zvládne. Jinak je to špatný plastický chirurg. K urologovi bych tím nikdy nešel, protože ti z principu moc neumí.

                             Nevýhody obřízky

     Samozřejmě i obřízka má svoji druhou stranu mince a spolu s výhodami přináší i některé nevýhody.

 

     #1. ZTRÁTA VELKÉHO POČTU NERVOVÝCH ZAKONČENÍ

Sice při obřízce chirurg odstraní jen část předkožky, ale i tak obsahuje dle British Journal of Urology přibližně deset tisíc nervových zakončení. Nejcitlivější část penisu je tedy právě na předkožce v místě řezu – uzdičce a operace vás této části zbaví.

 

     #2. NEMUSÍ ZNAMENAT VŽDY VYŠŠÍ SEXUÁLNÍ SPOKOJENOST

     Vliv nemusí být jednoznačně pozitivní. International Journal of Epidemiology zveřejnil dánský experiment z roku 2011. Ten zjistil, že obřezaní muži mají někdy problém vůbec dosáhnout ejakulace během soulože. Někteří uvádějí dokonce bolesti během sexu. Dlouhá soulož může být někdy utrpením i pro partnerky. Jak bylo řečeno na začátku článku, kvantita se ne vždy rovná kvalitě.   

     #3. ZATAŽENÍ INFEKCE BĚHEM OPERACE

     Rána způsobená obřízkou je náchylnější k nákaze. Stejně jako při každé operaci zde existuje riziko přenosu infekce a vznik zánětu.  

     Na jednu stranu je dobré, že jsou tu zmíněny alespoň nějaké nevýhody obřízky. Údalné výhody obřízky jsou však v tomtu blogu olbřílmě zveličeny a její skutečné nevýhody jsou bagatelizovány. Odstavcům 2 a 3 není co vytknout, ale odstavec jedna je vadný.
 
     Těch specializovaných nervových zakončení v předkožce není pouhých 10 000 ale je jich jednou tolik, na 20 000, přičemž žalud obsahuje pouze 8 000, které jsou mnohem méně citlivá, než ty v předkožce. Ta v předkožce nejsou v místě řezu, ale jsou v na rozhraní vnější a vnitřní předkožky, vlastně ve špičce, v Taylorově rýhovaném pásu, který nenávratně odstraněn i při té sebešetrnější částečné obřízce.

                Zhodnocení mužské obřízky

     Kromě prodloužení délky pohlavního styku přináší obřízka i další výhody. Pro mnoho žen a mužů má penis zbavený předkožky i estetický rozměr. Jeho vzhled je mnohem více atraktivní na pohled. Sexuální expertka Julie Gaia Poupětová tvrdí: Vizuálně zaměřené ženy jednoznačně obřezanému penisu neodolají.

     Je pravda, že svody tohoto amerického trendu jsou veliké. Dle webu xman.idnes.cz je až 80% Američanů obřezaných.  Žena pak bude takové muže vyhledávat, aby si ověřila pravdivost tohoto tvrzení.

     Je tu odkaz už na mnou uvedený cirkumfetišistický blog. Už v původním blogu mi připadají slova Julie Gaii Poupětové zmanipulovaná a vytržená ze souvislostí. Co jsem ji četl, tak ona má na tu obřízku zcela jiný názor. O náboženském tmářství není třeba se ani zmiňovat a v USA se nejedná o trend, ale o zpočátku zdravotnický blud a v poslední řadě i o grandiózní podvod a skvělý byznys, který vynáší tamějšímu obřízkovému průmyslu na dvě miliardy dolarů ročně.

     Ano, existuje deviace, že některé ženy a muže fascinuje penis zmrzačený amputací předkožky. Jmenuje se acucullofilie. Acucullofilních žen a mužů je však v české populaci pouhý zlomek. Takže poslední věta, která je tu uvedena není ničím jiným než pouhým sladkým snem cirkumfetišisty.