PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

OBŘÍZKA A SEXUALITA - ÚVODNÍ ČLÁNEK

10.10.2017 13:57

      "Obřízka odstraňuje nejcitlivější části mužského penisu. Všech pět nejcitlivějších částí penisu je na předkožce. Přechodová část mezi vnější a vnitřní předkožkou je úplně nejcitlivější místo na penisu a je mnohem citlivější než nejcitlivější místo na penisu obřezaném."

     Sorrells ML, Snyder JL, Reiss MD et al. Fine-touch pressure thresholds in the adult penis.Jemné dotykové tlakové prahy na dospělém penisu .

   BJU Int 2007;99:864-9.

 

     Je pak samozřejmé, že ta obřízka má silný negativní vliv na sexuální funkce a sexuální potěšení.

     Předkožka obsahuje 10 000 až 20 000 takzvaných specializovaných nervových zakončení různých typů, která mohou vnímat dokonce i ty nejlehčí doteky a teplotní rozdíly ve struktuře. Ta zakončení jsou ale při obřízce nenávratně ztracena. V porovnání s tím je na celém ženském klitorisu pouze asi 8 000 a na jeho žaludu pouze 4 000 nespecializovaných, takzvaných volných nervových zakončení, která mohou vnímat pouze hrubé, nepřesně lokalizovatelné podněty, jako je bolest, teplo nebo chlad.

     Tvrzení, že obřízka nemá žádné negativní účinky na sexualitu, která se často objevují jak v amatérské, tak i odborné lékařské literatuře, stejně i tak v mnoha knižních rádcích pro rodiče, nejsou v rozporu jen se zdravým selským rozumem ale jsou také v rozporu s nejnovějšími poznatky moderní vědy.

     V následujících článcích bude uvedena komplexní důkazová analýza sexuálních škod, které jsou způsobeny obřízkou.

 

     Sexuální funkce předkožky a sexuální dysfunkce způsobené obřízkou

     Tento článek obsahuje analýzu založenou na důkazech, jaké jsou sexuální funkce předkožky a co způsobí její ztráta.
 

     Mechanika pohlavního styku

     Ve článku jsou komplexní vysvětlení mechanických funkcí předkožky během pohlavního styku.
 

      Obřízka snižuje sexuální citlivost

      Studie, která byla provedena pod vedením Dr Sorrellse je nejkomplexnější studií, při níž byla objektivně zkoumána citlivost penisu, při které byly použity jemné měřící přístroje a je též jedinou studií, do které bylo zahrnuto i zkoumání citlivosti předkožky. Při té studii bylo zjištěno, že pět nejcitlivějších míst penisu je na předkožce a že intaktní muži mají citlivost penisu čtyřikrát vyšší než muži obřezaní. Výsledky té studie jsou v tomto článku zhrnuty do formy přehledného traktátu. Článek se nachází zde.
 
 

     Sorrellsova studie

 
     Původní zpráva ze studie, která byla popsána výše.
 
 

     Nová dánská studie dokazuje, že mužská obřízka způsobuje sexuální problémy jak u mužů, tak i u žen.

 
     Tato studie, které se zúčastnilo na 5 000 dánských mužů a žen, je nejrozsáhlejší studií, která byla provedena v rozvinuté zemi a která zkoumala účinky obřízky na sexualitu mužů a jejich partnerek.
 
 

     Trojité prokletí

 
     V kratinkém článku je, jak ta obřízka postihuje trojím způsobem sexuální funkce.
 
 

     Bronselearova studie

 
     Nová studie univerzity v Gentu v Belgii uveřejněná v prestižním British Journal of Urology International opět prokazuje, že ta obřízka, že ta obřízka snižuje citlivost penisu, snižuje sexuální potěšení a negativně ovlivňuje sexuální funkce.
 
 

     Neurologie předkožky a penisu

 
     Keneth McGrath, profesor patologie na univerzitě v Aucklandu na Novém Zélandu vysvětluje, co se děje v případě obřízky na neurologické úrovni a jaké jsou důsledky neurologických změn na sexualitu. Článek je zde.
 
 

     Dotykový test

 
      V článku je vysvětlen rozdíl v inervaci jak u předkožky, tak i u žaludu. Ten rozdíl je popsán v jednoduchém a krátkém testu.
 
 

     Lidská sexualita: Encyklopedie: Obřízka u muže

 
 
 

      Co je to obřízka a čím ta obřízka není

 
     V článku je mimo jiné vysvětleno, proč je pojem obřízky a popis toho, co se při ní odstraňuje, definován pouze nepřesně. Proč je předkožka,  která je součástí kožního pokryvu penisu zničena odstraněním a jak to její odstranění ovlivňuje trojím způsobem sexuální pocity.
 

     Účinky mužské obřízky na ženskou sexualitu

 
    Lékařka a autorka několika bestsellerů o zdraví a sexualitě žen, Christiane Nothrupová, vysvětluje, jak může mužská obřízka negativně ovlivnit mužskou sexualitu. Protože byl tento článek přeložen už dříve, tak je v rubrice úplně nahoře.