PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

no2

14.07.2018 20:01

14.7.2018 18:59 - Tony

urologové, aspoň ti...

pan no píše:

urologové, aspoň ti uznávaní odborníci, své práci a oboru rozumí. Pouze jsou pomýlení, co se týče obřízky a souvisejících věcí. V tom to vidí špatně, jinak oboru rozumí. 

odpovídám:

Nejde o obřízku ale někteří mají pod vlivem mediciny USA zastaralé vědomosti o funkci předkožky a zcela ignorují Taylorovy a McGrathovy výzkumy. MUDr Sokol, než mě smazal mi to schodil ze stolu, že ho výzkumy patologů nezajímají. Jenže věc přesné anatomie tkání je předmětem právě patologických výzkumníků, žel mnozí jinak i špičkoví urologové výsledky těchto výzkumů zcela ignorují a tak jsou myšlením někde na konci 19. století v době největšího obřízkového křižáka všech dob Dr Petera Charlese Remondina, který tvrdil, že ta předkožka je zbytečným a vlastně nebezpečným pozůstatkem evoluce.

Pokud někteří součastní urologové, andrologové a dětští i běžní chirurgové tyto poznatky záměrně ignorují a zcela zbytečně obřezávají, tak se dopouštějí několika etických pochybení. Ta nejstarší etická lékařská pravidla jsou už ze starověku. Hippokratova přísaha a zásada PRIMUM NON NOCERE - PRVOTNÍ JE NEŠKODIT - zásada, kterou formuloval Sribonius Largus, který byl lékařem na dvoře císaře Claudia.

Lékař má primární léčit a ne hned amputovat, pokud provádí primárně amputaci, tak se dopouští s etického hlediska UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ. Vím o velké fůře případů, kdy jeden lékař řekl, že jediným řešením je zmrzačující amputace předkožky, kdežto druhý to bez problémů vyřešil konzervativně. Německý spisovatel literatury pro děti a mládež, sám oběť zmrzačující amputace předkožky když mu byly čtyři roky (v DDR se to v komunistické době provádělo mnohem více než tehdy u nás, na jejich nudistických plážích sem to v té době viděl velmi často, kdežto u nás jen velmi zřídka) takové lékaře nazývá Dr Obřezávač a ve svých dílech píše (napsal na to téma tři knížky) jak právě těmto MUDr Obřezávačům vůbec nedat šanci.