PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

no12

20.08.2018 02:02

20.8.2018 01:41 - Tony

tohle je běžné, dosti...

Většinou se to dá rozchodit bez operace. Vím o spoustě mužů. kterým šla ta předkožka šla stahovat až ke konci puberty. V 18 letech nelze stahovat 1 až 2 mladíkům ze 100. Všechny ostatní zmrzačující amputace - obřízky předkožky jsou zcela zbytečné a ty zbylé případy se dají řešit operací s úplným zachováním předkožky.

V mladém věku je kromě juvenálního diabetu jedinou zdravotnickou indikací k obřízce lichen sclerosus a pouze v 50% případeů, kdy se ho nepodaří zvládnout konzervativní léčbou.

Dle stylu je mi jasné, kdo tyto dva zcestné příspěvky napsal.

°Tady nikdo nikomu nenutí obřízku, to je věc každého. Jestli je nějaká manipulace, tak leda opačným směrem, různé lži, zastrašování, varování různými výmysly. Mně je dosti jedno, jestli 98% naší populace je bez obřízky, přesná čísla neznám.°

Milý pane, za ty roky co vás znám, tak vím, že pokrytecky lžete, odkopal se tu jste jako agresivní cirkumfetišista, a teď ještě děláte skrytou agitaci pro tu obřízku na zcela jiném vláknu.

...............................................................

°Jen mi je líto těch zanedbaných případů, kdy někdo musí na obřízku až dospělosti, ač v dětství to šlo vyřešit snáz, s daleko menší bolestivostí, rychlejším hojením. Vůbec to není tak ,že by doktoři zbytečně řezali, to zkouší jako poslední možnost.°

Pokud evangelikál zaslepeně věří fanaticky doslovně v Bibli, tak věří i mýtu, že ta obřízka je v dospělosti mnohem bolestivější než v dětství a že se v dětství mnozem snáze hojí. Je to velice rozšířený mýtus s velmi tuhým kořínkem. Opak je však pravdou. V dospělosti se to hojí lépe, lze provést obřízku na míru, což u ne zceala vyvinutému dětskému penisu u dětí nelze a u dětí je též možné psychické poškození kvůli obřízce, což u obřízky v dospělosti odpadá.

A s těmi doktory, záleží na koho narazí. Jsou mnozí, kteří to praktikují tak, jak to popisujete ale jsou též mnozí, kteří kápli na to, že zbytečné obřezávání je pro ně velmi skvělý business.

reagovat20.8.2018 01:45 - Tony

Jo, není co dodat...

Není to dobré ale já tvrdím, že do devatenácti let by měl mít každý tento problém vyřešený. A předčasný pohlavní styk též není dobrý, pak se stává, že děti už mají své děti. Sám jsem z takového případu a jen zázrakem jsem nebyl jako plod vyškrábnut.