PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

NECHIRURGICKÁ OBNOVA PŘEDKOŽKY - VŠE CO POTŘEBUJETE VĚDĚT (FAQ)

14.10.2019 12:23

     vyšlo  22.1.2015

     autor                                                    James Ketter

 

                                                                 

     Jedním z hlavních důvodů, proč jsem intaktivistou a otevřeně vystupuji proti genitálnímu řezání všech dětí je to, že jsem objevil obnovení předkožky, a tak jsem si uvědomil, jak je řezání genitálií dětí, které k tomu nemohou dát souhlas, špatné. Jakmile jsem zažil realitu toho, co mi dříve chybělo, tak už jsem neměl vůbec žádný prostor pro pochybnosti

    To obnovení předkožky doslova změnilo celý můj život. Kdekoliv mohu, tak se o to snažím šířit osvětu.

     Protože otevřeně o tom obnovování předkožky mluvím, tak dostávám spoustu otázek, jak si s tím počít. Nejsem v žádném případě odborník ale snažím se zdělit to, co vím. Proto tu dávám nejčastější otázky, které jsem dostal.

     1) "Je to obnovování předkožky operací?"

     Ne Ačkoliv existují i chirurgické metody obnovení předkožky, tak ty neposkytují uspokojivé výsledky pro ty, kdo je prodělali. 

     To obnovování předkožky je metoda, která je postavená na růstu nových kožních buněk tím, že je na zbývající kůži na těle penisu vyvíjeno napětí. To způsobí růst nových kožních buněk a to povede k prodloužení kůže na těle penisu. Nakonec se to prodloužení kůže začne zdvojnásobovat a začne překrývat věnec žaludu a tak přijímat vzhled a funkci předkožky.

     To napětí je způsobeno "taháním". Několik hodin denně je prováděno umělé tahání a to je vše, co je k tomu potřeba vědět.

     2) "Bolí to?"

     Ne.

     První pravidlo při obnovování předkožky je: Pokud to bolí, tak to děláte špatně!

     Vše, co je potřeba, je jemné tahání. Kůže by měla zůstat napnutá, ale nemělo by to být nepohodlné ani byste při tom neměli pociťovat žádnou bolest.

     Pokud za tu kůži taháte příliš silně, tak riskujete poranění, které může mít za následek trhlinky nebo zjizvení. To zjizvení může zpomalit vaše výsledky a to zjizvení zničí váš konečný výsledek přirozeně vypadající předkožky.

     Tahejte vytrvale ale tahejte jemně.

     3) "Kolik to obnovení předkožky stojí?"

     To obnovení předkožky vás nemusí stát vůbec nic. Existují způsoby tahání, při kterých se k napínání pleti nepoužívá nic jiného než vlastní ruce. To je skvělý způsob pro začátek pro většinu začátečníků.

     Já sám jsem ve skutečnosti poslední dva roky používal metody ručního tahání a jsem velmi spokojen se svými výsledky.

     Pokud ale to ruční tahání pro vás není vhodné buď z důvodu nedostatku soukromí nebo nedostatku času, pak existují zařízení, která si můžete zakoupit a nosit je pod svým oblečením. Někteří to napnutí vyvolávají elastickými pásy. Jiní používají pásky. Některé z těch pásek jsou nelepkavé. Někteří používají závaží a jsou věci, které si můžete vyrobit sami.

     Pokud hledáte zařízení pro obnovování předkožky, tak se můžete podívat na některé věci od renovovaných výrobců. Ti výrobci mají skušenosti s vývojem těch zařízení, která jsou pak pohodlná a efektivní.

     Nejdražší obnovovací zařízení, které jsem kdy viděl stálo 400$. Většina ale stojí méně než 100a to se vyplatí.

     4) "Je to obnovování předkožky nějakým mnohým výstřelkem?"

     Ne. To obnovování předkožky existuje tak dlouho, jak dlouho existuje obřízka, nejméně tisíce let. Existují starodávné popisy mužů, kteří si napínali svou pleť penisu kvůli tomu, aby mohli zvrátit důsledky obřízky. To obnovování předkožky je dobře známé z té doby, kdy byl sepsán Nový Zákon. V té době také existovalo mnoho zařízení pro to obnovování předkožky jako například Judaeus Pondum a Kynodesme.

     5) "Jak to funguje?"

     Uvedení pokožky do mírného napětí jako způsob pro pěstování pokožky nové je známo už dlouho: Plastičtí chirurgové to už dlouhou dobu používají pro opravy poškozené kůže. Tento proces indukovaný napětím je znám jako buněčná mitóza.

     Ten proces se děje na lidském těle přirozeně. Když někdo ztloustne, tak jeho kůže přibude na objemu, aby mohla pokrýt nově nabytou hmotu. Ti, kdo si modifikují tělo využívají buněčnou mitózu indukovanou napětím  k zvětšení svých ušních boltců, rtů, nebo k rozšíření otvorů aby bylo možno do nich dát duté vložky nebo těžšké šperky. Ta metoda je moc dobře známá  a je úspěšně využívaná už po tisíce let. Napětí + čas = růst kůže.

     6) "Jak dlouho to trvá?"

      Doba obnovování předkožky má mnoho proměnných: jak těsně jste byli obřezáni, jaký je váš konečný cíl, jaká je velikost vašeho penisu, kolik času můžete tomu tahání věnovat, genetické predispozice, věk a jiné. Těch proměnných je opravdu mnoho.

     U některých to může trvat jen rok nebo dva zatímco pro jiné to může trvat až deset let. Protože každý druh obřízky je jiný a také každý člověk je jiný, tak se ta doba může lišit.

     Nedávno jsem se dověděl, že někteří muži toho mohou být geneticky, fyzicky nebo jinak navzdory svému úsilí neschopni. Nejsem si jistý, zda je to způsobeno stavem kůže nebo jiným problémem, hustotou kelagenových vláken nebo jinými faktory. Vypadá to, že muži s takovými problémy jsou velmi vzácní a pokud vůbec existují, tak jsou v naprosté menšině.

     7) "Jak dlouho to bude trvat, než uvidím první výsledky?"

     Většina začátečníků může vidět první výsledky během několika prvních týdnů. Jakmile se kůže uvolňuje, tak už nejsou erekce tak těžké a tak dotyční začnou pociťovat přirozenější sexuální zážitek.

     8) "Jaká je s obnovenou předkožkou změna sexuálního prožitku?"

     Opět platí, že se to bude lišit tím, jak daleko jste dospěli ale odpověď je VELMI variabilní. Čím jste blíže k přirozenému klouzání, tím je ten pocit lepší.

     Pokud to klouzání sami nezažijete, tak to nemůžete sami popisovat aniž byste se uchýlili k bájení.

     To, co nakonec prožijete, je zvýšení velikosti vašeho orgasmu. Budete ho prožívat mnohem více z vašeho těla a síla prožitku bude vzrůstat. Namísto prožitku, který trvá několik vteřin může trvat minuty i déle. Mnoho mužů, kteří obnovili svou předkožku hlásí změnu stavu, kdy přišli od genitálního orgasmu k orgasmu celého těla.

     Zjistíte, že se také změnila kontrola nad tím orgasmem. Budete moci zažít sex bez ejakulace. Jakmile cítíte stále více a více zpětné vazby od vaší partnerky, tak budete moci s ní lépe navozovat současný orgasmus.

     (Domnívám se, že v posledním odstavci autor poněkud bájí a nedivím se, že pan Bergner toto do své verze nezařadil. Ne, že by muž nebyl schopen tohoto dosáhnout ale myslím si, že toto jsou spíše výsledky nějakých tantrických cvičení než důsledky té nechirurgické obnovy předkožky. Redaktor PNVT)

     9) "Odkud pochází ten nový pocit?"

     Na to existují dvě odpovědi..

     Za prvé, je to kvůli procesu, který se nazývá dekeratinizace. Když obnovujete a žalud je čím dál tím více překryván vaší přirozenou kůží, tak se začne jeho necitlivost ztrácet. Na žaludu se totiž po obřízce vyvinula keratinová vrstva, aby ho chránila před oděrem a ta způsobuje jeho znecitlivění. Po zakrytí ta keratinová vrstva slábne až zmizí a tak vystoupí na povrch nervová zakončení, která byla pod tou keratinovou vrstvou pohřbena., čímž se žalud penisu a nová vnitřní předkožka stanou mnohem citlivějšími.

     Za druhé. Jak pleť rosre a nabývá, tak se zbývající nervové exony s tou pletí roztahují a rostou též. Ačkoliv se NEJEDNÁ o nová nervová zakončení ale ta pleť jen PŘIJÍMÁ větší plochu, na níž můžete přijímat slastné pocity. Prodloužená a dekeratizovaná vnitřní předkožka se stává mnohem citlivšjší než sám žalud. Součinnost těchto dvou velmi citlivých struktur, které se během pohlavního styku převalují, se nedá popsat slovy, jak je dokonalý a neuvěřitelný.

     10) Je ta obnovená předkožka stejná jako ta, která byla odstraněna při obřízce?

     Žel ne. Té obnovené předkožce bude stále chybět mnoho funkcí té přirozené předkožky. Mnoho z toho, co bylo odstraněno, jako je uzdička, dartózní svalová vrstva a tisíce specializovaných nervových zakončení jsou ztraceny navždy. Bez rýhovaného pásu a uzdičky bude muset být nová předkožka natahována na žalud. Po odeznění erekce na něj automaticky nesklouzne.

     Obnovená předkožka NENÍ přirozenou předkožkou ale jedná se o pseudopředkožku. To obnovení předkožky nemůže člověka učinit neobřezaným. To obnovení předkožky nemůže úplně zvrátit napáchanou škodu.

     Ale existuje mnoho mužů, kteří se nechali obřezat jako dospělí a pak toho hořce litovali a posléze si svou předkožku obnovili. Uvádějí, že se jim po tom obnovení vrátilo 70 až 80% toho, co cítili s přírodní předkožkou.

     11) "Jak budu prožívat sex poté, co si tu předkožku obnovím"?

     Na tuto otázku se nedá plně odpovědět.

     Osobně mám pocit, že se má sexuální spokojenost fenomenálně zvýšila. Je to asi, jako kdybych řídil standardní typ Toyoty Corroly z roku 1998 a pak přesedlal na sporťák BMW i8 z roku 2015. Z bodu A do bodu B bych se dostal tak jako tak ale byl by to příjemnější a úžasnější prožitek.

     12) "Existuje při tom obnovování nějaká nevýhoda"?

     Snažím se varovat lidi, kteří se pro to obnovování rozhodli, že by si měli dávat pozor na určité emoční nástrahy.

     Já osobně, když jsem poprvé zažil potěšení z té obnovené valivé a klouzací akce a cítil jsem, že je můj orgasmus mnohem intenzivnější a trvá déle než trval kdy předtím, tak mne opanovaly dvě zcela protichůdné emoce.

    Cítil jsem absolutní nadšení, které bylo tak mocné, že jsem ho chtěl vyzpívat z vrcholu hory jako Julie Andrewsová ve filmu "Zvuk hudby".

     Ale cítil jsem také neuvěřitelný pocit vzteku a hněvu, když jsem si uvědomil, že po všechny ty roky mi byly odepřeny přirozené pocity mého těla. Všechny ty roky ztráty bez náhrady. To, že se někdo úmyslně rozhodl, že nebudu moci být schopen prožívat něco tak zásadního pro moji emoční a fyzickou pohodu, bylo nad mou schopnost se s tím racionálně vypořádat.

     Okamžik, když jsem viděl a prožíval to, co mi chybělo kvůli mé dětské obřízce byl stejný, jako okamžik, kdy jsem prožíval vztek silnější než cokoliv o čem jsem si kdy pomyslel, že budu schopen cítit.

     To obnovovánání může být emociální cestou. Musíte mít dobrou síť lidí, na které se můžete spolehnout a s nimi otevřeně o té cestě hovořit. Rozhodně musíte mít lidi, kteří vás v tom podepřou, jinak to nebude dobře fungovat. Pokud u vás z nějakého důvodu to obnovování selže, tak ta podpora bude o to důležitější.

     Ze své osobní zkušenosti vím, že se občas budete cítit, jako by se vám nedařilo. To vás bude občas odrazovat. Budou dny, kdy to Ůbudete chtít vzdát a naopak budou zase dny, kdy budete chtít každému náhodnému člověku, kterého na ulici potkáte, vykládat, jak je ten zážitek úžasný. Na to všechno musíte být připravení.

     13) "Co když nemám dostatek pleti na to, abych to obnovování mohl provádět?"

     Pokud nebyl váš penis úplně odstraněn nebo nebyla během vaší obřízky úplně odstraněna kůže na těle penisu, tak pro vás vždy existuje nějaká metoda. Pro začátečníky je úplně nejběžnější metodou ruční tahání. Začněte jí.

     14) "Jaký je nejlepší věk pro začnutí s tím obnovováním"?

     Slyšel jsem o dětech, již 9 roků starých, které s tím obnovováním začali. Biologicky vzato, čím dříve, tím lépe. Čím mladší člověk s tím začne, tím je snadnější pěstovat nové kožní buňky a tak tím dříve může vidět výsledky a užívat si jich.

    Jedinou podmínkou při tom je, že každý jednotlivec to musí chtít dělat sám. Když jsem si poprvé uvědomil, co je to obřízka, tak mi bylo 5 let. Kdybych už tehdy o tom obnovování předkožky věděl, tak bych s tím pravděpodonně začal už tehdy. Jediným omezením u dítěte je, že to musí být JEHO VLASTNÍ VOLBA. Nikdo v tomto nemůže rozhodovat za něho. Žádné dítě k tomu nemůže být nuceno, jinak by šlo o další osobu, které je odpíráno právo na její vlastní tělo. Člověk nemůže napravit porušení něčího těla tím, že mu vnutí něco opačného.

     Pokud vaše dítě projeví o to obnovování předkožky zájem, tak nejdůležitější věcí, kterou pro něj můžete udělat je ho v tom podpořit a pokusit se ho v tom usměrňovat. Například je důležité, aby věděl, že nesmí tahat příliš silně, protože si tím příliš silným taháním může ublížit.

     PokŮud se vaše dítě pro to obnovování rozhodne, tak to pro něho může být emoční záležitost. Jste jeho rodič a tak byste na to měl být připraven. Dítě může být podobně jako dospělý odrazeno pomalým pokrokem. Povzbuzujte a podporujte ho ale nikdy ho do toho nenuťte.

    Pokud s tím dítě začne brzo, tak nemusí prožít negativní sexuální účinky obřízky, které prožívá mnoho dospělých.

     Vaše dítě musí být dostatečně zralé na to, aby vědělo, co je předkožka a též dostatečně zralé na to, aby to obnovování mohlo začít.

     Pamatujte si. JE TO JEHO TĚLO A MUSÍ TO BÝT JEHO VLASTNÍ VOLBA.

     15) "Jak mohu promluvit o jeho obnovování předkožky se svým sexuálním partnerem?"

     Jediné, co můžete udělat je být upřímná a říci mu, že to obnovování předkožky existuje. Můžete ho nasměrovat na webové stránky, kde si o tom může přečíst sám. Pokud je se svou obřízkou spokojený a nemá zájem prožívat sex tak, jak to příroda zamýšlela, tak t tomu nemůže být nucen. V každém případě to musí být volba dotyčného jednotlivce.

     Respektujte ho a respektujte jeho volbu na své vlastní tělo. Právě o tom je boj za integraci genitálií.

     Pokud on má o to obnovování zájem, tak mu dejte najevo, že ho v tom budete podporovat a budete ho milovat bez ohledu na to, jak na tom je. Je nutné, aby věděl, že má někoho, kdo mu dá bezpodnínečnou lásku bez ohledu na to, jak se on ohledně svého vlastního těla rozhodne. To mu může poskytnout silnou motivaci.

     16) "Už si obnovil svou předkožku někdo, kdo ji nenávidí?"

     Slyšel jsem o několika cirkumfetišistech, kteří prý tvrdili, že si chtějí obnovit svou předkožku jenom proto, aby mohli naplno prožít zážitek při obřízce ale nikdo, s kým jsem o tom mluvil a kdo s tím obnovováním skutečně začal, nebyl nespokojen. Nikdo, o kom vím, že si tu předkožku obnovil, by se nenechal znovu obřezat.

     17) "Je ta obnovená předkožka obtížně čistitelná?"

     Řeknu jedno slovo: NE.

     Hygiena penisu s obnovenou předkožkou nezabere více času než hygiena penisu obřezaného. Jediná věc, na kterou musíte pamatovat je ta, že nesmíte používat vůbec žádné mýdlo. Mýdlo a jeho zbytky na genitálie vůbec nepatří a to ani u muže ani u ženy. Čistěte svou obnovenou předkožku pouze čistou vodou.

     18) "Začnu vidět smegma?"

     Pokud se každý den sprchujete, tak pravděpodobně ne. To smegma se pod předkožkou tvoří dlouho. Je to směs kožních olejů a odemřelých buněk. Pokud se denodenně sprchujete, tak se ho neshromáždí tolik, aby jste si ho vůbec všimli. A pokud ho uvidíte, tak ho prostě vypláchnete. Obřezaní muži to smegma produkují také. Jen se jim v průběhu dne otírá jejich vnitřní předkožka o spodní prádlo.

     19) "Zpozorují ostatní lidé, že ta předkožka není přirozená?"

     Ne. Lékaři, zdravotní sestry a dokonce i jiní intaktní muži byli oklamáni obnovenými předkožkami. Čím delší dobu budete obnovovat, tím bude ten výsledek vypadat přirozeněji.

     20) "Co za to dostáváte, obchodujete s tím?"

     Ne. S tímto neobchoduji. Jediné co dělám je poskytování informací vám, abyste si mohli vytvořit vlastní úsudek. Já za to nedostávám vůbec nic. Ať už budete obnovovat nebo ne, tak mé bankovní konto stejně zůstane téměř prázdné.

     A pokud z toho něco mám, tak je to pouze vnitřní uspokojení, že si stále více mužů bere zpět svou budoucnost a svá těla.

     21) "Chcete vidět obrázek mého penisu?"

     NE!!! Rozhodně ne!!! Viděl jsem v životě mnoho penisů, které jsem vůbec vidět nechtěl. Pokud chcete sdílet obrázky svého penisu online, abyste mohli získat radu ohledně svého obnovování, tak vás mohu nasměrovat na několik soukromých, které byly k tomu účelu vytvořeny. Do své schránky se zprávami nechci dostávat žádné obrázky penisu.

     22) "Můžete mi zaslat obrázek vašeho penisu?"

     NE!!! Nesdílím obrázky svého penisu ani online ani nikde jinde. Přestaňte se mě na to ptát!

     23) "Kde se mám ptát podrobněji?"

     Existují desítky stránek ohledně obnovování předkožky (žel jen zahraničních) a též moho fór s diskuzemi na toto téma, o metodách, postupu a podpoře. Zadejte si do Googlu "Foreskin restoration". Strýček Google je v tomto váš přítel.