PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

n

26.12.2017 12:53

26.12.2017 12:03 - Tony

Proč by na mě měl brát...

Martino, tu jde diskuze na tomto vlákně úplně stejně jako na WWW.netdoktor.at, až na tom, že tam je na toto téma dvě stě různých vláken.

Pokud jsi to tu nečetla, tak jsem včera napsal k věci toto:

Sem Déčko nechodí. Pouze jedna mě tu chce přesvědčovat o falešné a zločinné toleranci. Tolerance je skvělá věc, ale tolerance ke zlu je zločin.

Tu může být pouze málo takových příspěvků t¨z podstaty věci kredibilních, zvláště poté, co sem začal psát mistr Zkoumal báchorky pod ženskými nicky. ZÁDNÁ TOLERANCE KE ZLU!!! Toleranz wird zum Verbrechen, wenn sie dem Bösen gilt (Thomas Mann) TOLERANCE JE ZLOČINEM, POKUD NAPOMÁHÁ ZLU!!!

Na mě ta blokace stejně nefunguje, ale je zablokována IP adresa u mého švagra a možná celá vesnice Rožany přímo na německých hranicích.

Webmaster jiného fóra mi už před dvěma lety, když jsem potřeboval radu na mistra Zkoumala k věci napsal toto:

No s IP adresama je to složitější. Ony totiž existují dvě verze, IPv4 a IPv6.

Stará verze (IPv4) „funguje“ všude. Adresa má 32 bitů, některý adresy jsou rezervovaný, takže to vychází na cca 4 miliardy adres celosvětově. Jenomže je nesmysl takovou IP adresu mělo každý zařízení (počítač, notebook, telefon, tiskárna, bezpečnostní kamera,…). Takže když začaly adresy docházet, zavedl se NAT (Native Address Translating). To pak měla veřejnou IP adresu přípojka do baráku nebo firmy. No a za tím dostaly zařízení privátní IP adresu, obvykle 192.168.x.x nebo 10.x.x.x. Když chce počítač takové sítě komunikovat ven, pošle dotaz na router, ten si zapamatuje od koho a kam dotaz šel, položí dotaz svým jménem z veřejné IP adresy a odpověď pak přetlumočí podle záznamu tomu zařízení v síti. Na téhle úrovni může web blokovat jednotlivý domy.

Jenomže ani to nestačilo, tak se zavedl CGNAT (Carrier Grade NAT). To je to samý, ale u poskytovatele připojení. Pak je za jednou IP adresou třeba jedna ulice nebo celá menší vesnice…

Takže já tady IP adresy neblokuju (i když třeba u „Milana“ bych to udělal s radostí), protože nevím, kolik čtenářů bych si sestřelil.

Nový IPv6 proti tomu funguje úplně jinak… Ale ani po dvaceti letech není nějak extra poskytovateli připojení podporován :(