PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

MRZAČENÍ GENITÁLIÍ V AMERICKÉM STYLU

28.06.2017 03:11

      Jak jeden americký otec příliš pozdě zjistil, že obřízka není vůbec žádná dobrá věc.

 
       

        

     autor                                                  Rio Cruz
 
 
 

               Obsah

 
     Úvod
     Jak je ta chlapecká obřízka prováděna?
     Lékaři a zdravotníci, kteří se angažují proti obřízce chlapců
     Ztráta nebo poškození v důsledku obřízky
     Účinky obřízky na sexualitu
     Přínosy obřízky
     Obřízkový fetišismus (cirkumfetišismus)
     Obřízka a lidská práva
     Závěrečná poznámka
 
 
 

               Úvod

 
     Většina Američanů je velmi překvapena, když jsou informováni, že přibližně 97% novorozených chlapečků na světě není obřezáno. "Já myslel, že všichni jsou obřezaní, protože je to z lékařského hlediska nezbytné", řekl mi jeden přítel, když jsem před několika týdny nastolil tento problém. 
 
     "Ne", odpověděl jsem, "vůbec ne. Ta předkožka není vůbec žádná vada, kterou by měla řešit AMA. Nikdo v celé Evropě, nemuslimské části Asie nebo v Latinské Americe nebývá rutinně obřezán. Ve skutečnosti jedinými lidmi, kteří odstraňují svým synům předkožku jsou židé, muslimové a některé domorodé kmeny v odlehlých částech světa ..... a v USA, všichni ostatní nechávají své syny neporušené, tak jak je Bůh stvořil."  To je nepopiratelný fakt. Většina nechává neporučená i děvčata. (Problém je v rozšíření islámu, muslimové obřezávají své syny rituálně později, ne hned novorozence. S šířením islámu narůstá počet obřezaných mužů na více než 30%. Redakce PNVT)
 
     Hrubým odhadem je v této zemi přivítán jeden milión chlapečků na tento svět amputací nedílně sexuálně podstatné části jejich těla - předkožky - a to většinou bez anestezie. Podle definice je odstranění zdravé funkční části těla zmrzačení. To je prosté a jednoduché. Je to jeden milión dětí, tedy 60% chlapečků narozených v této zemi, což je hluboko přes 90% v roce 1970 a 1980. A co je opravdu úžasné je to, že zatímco my jsme nadšení , že je omezováno mrzačení ženských pohlavních orgánů, které se uskutečňuje v Africe a jiných zemích třetího světa, tak ignorujeme rutinní zmrzačení, které je prováděno u našich vlastních synů.
 
     Sexismus je v této oblasti obrovský. Ve skutečnosti americký Kongres, aby uchlácholil feministické skupiny, a tak jako velký bílý ochránce amerických dívek schválil zákon proti mrzačení ženských pohlavních orgánů a proti jakýmkoliv jiným formám modifikace pohlavních orgánů nezletilých dívek. To bylo čiré politické divadlo, líbání miminek a plácání po zadku. My jako společnost nesmíme mrzačit pohlavní orgány u holčiček ale smíme je mrzačit u chlapečků. Zákon proti mrzačení ženských genitálií byla pro politiky tutovka. A tak mohli vypadat jako velcí, silní macho muži, kteří přijali neotřesitelný závazek k ochraně dětí ..... tedy, pokud se jedná o děvčata. V naší kultuře - na rozdíl od ostatních civilizovaných společností je naprosto přirozené, aby byla chlapečkům amputována předkožka proti křičícím protestům obětí. Náš národní šovinismus nás tak zaslepil. že nevidíme vlastní porušování lidských práv, kterého se dopouštíme proti vlastním synům a to umožňuje, aby na tom nebylo viděno nic špatného. 
 
 
 

                Jak je ta chlapecká obřízka prováděna?

 
     Nikdy jsem si o té věci nic špatného nemyslel, dokud jsem neviděl, jak je můj vlastní syn obřezáván. Lékař mě ujistil. že to bude jednoduché odříznutí přebytečné kůže. která nemá vůbec žádnou funkci a dítěti to nezpůsobuje vůbec žádnou bolest. Zeptal se mě: "Chceš vidět jak to vypadá nebo ne?" Tehdy, protože jsem o tom opravdu moc nepřemýšlel a protože jsem sám hned po narození takto sám šel pod skalpel, jsem mu odpověděl: "Jistě, myslím si že ano, proč ne?"
 
     On na mé "proč ne?" neodpověděl, ale mně to bylo samotnému brzy zřejmé. Můj novorozený syn byl vytržen z pro něho příjemného teplého prostředí u prsu své matky, a byl položen na chladnou plastovou desku, která se nazývá circumstraint. Jeho nožičky byly nataženy a byl připoután na všech stranách na rukou a nohou popruhy se suchým zipem. Okamžitě začal protestovat a plakat. Lékař přikryl jeho tělo tenkou látkou s otvorem uprostřed a tím otvorem vytáhl jeho malý penis.
 
     Lékař omyl penis mého syna antiseptickým roztokem. Lékař vzal dvojici ocelových hemostatů a jak držel ten penis v jedné ruce, tak vložil jeden z těch hemostatů do otvoru v předkožce a začal tlačením mezi předkožkou a žaludem odthávat obě struktury od sebe. Předkožka a žalud jsou totiž u novorozenců normálně spojeny blánou, která se nazývá synechie a ta jako membrána spojuje předkožku se žaludem podobně, jako je spojen nehet s prstem. Je to tak spojeno proto, aby ta citlivá část těla byla chráněna před bakteriemi.
 
                                             
 
                                             Takzvaný circumstraint
 
     Můj synek ječel, jeho jednoduché výkřiky protestu se nyní změnily v řev hrůzy kvůli zjevnému teroru. Jeho tělíčko bylo napnuté a zkroucené, když svými ramínky bojovalo s popruhy a trpělo hroznou bolestí. Kdyby ten circumstraint nebyl pevně připoután, tak by se zřítil spolu s dítětem k zemi. Instinkty mi říkaly, že to snad není pravda a že bych měl svého syna chránit, ale přesto jsem mlčky sledoval to barbarské představení přede mnou. Jsem pouze "civilizovaný" člověk. A tak jsem v tu chvíli socializovaně přijímal to, co ten lékař prováděl, jako správnou věc. Je tomu ale opravdu tak?
 
     Ta předkožka se však ale nechtěla tak snadno vzdát svého postavení na žaludu mého syna. Lékař pokračoval v jejím odtrhávání hemostatem. Můj syn se třásl, házel hlavou ze strany na stranu, měl oči v sloup a měl zaťaté pěstičky a korálkově zpocené tělo.
 
     Lékař konečně tu předkožku oddělil od žaludu, potom ji pevně druhým henostatem upnul a vertikálně rozstříhl nůžkami. Ta rána krvácela. Pak se pokoušel vložit jakýsi ocelový kužel na žalud, ale musel to dělat násilně, protože ten nástřih byl příliš krátký. Můj synek přestal křičet. Jeho oči byly skleněné a zvrácené zpět. Zdálo se že spí, ale on byl ve stavu úplného a hlubokého šoku.
 
     Lékař vzal velkou kovovou sponu, upnul ji kolem krvácejícího penisu. Ten kužel měl chránit žalud. A pak pokračoval v ničení nervů, cév a tkáně té předkožky. Vytáhl skalpel, objel jím kolem té svorky a nechal odřízlou předkožku spadnout na tu látku. Můj synek ležel a té desce a ten šok, do kterého upadl ho dostal z tohoto světa na jiné, přátelštější místo. Lékař se na mě podíval, mrkl na mě a odešel z místnosti. Vítej v Americe, novorozený chlapečku.
 
     "Proč ne?"; ptal jsem se znovu a znovu. Můj synek neměl absolutně žádné problémy, které by vyžadovaly amputaci jeho zcela normální, přirozené a zdravé předkožky. Vůbec ne! Neexistuje žádné dítě, které se narodí v této zemi, při zjištění, jaké utrpení bude při tom zákroku snášet, pro které by byl takový zákrok nutný. Nicméně, z kulturní setrvačnosti, kvůli chamtivosti tu obřízku provádějících lékařů a nemocnic, kvůli otřesné neznalosti jak ze strany lékařů tak stejně tak ze strany rodičů a kvůli ukájení psychosadistických choutek některých chirurgů tato krutá praxe pokračuje. A tak se plní pytle lékařů a klinik penězi v odhadované výši dvou miliard dolarů ročně.
 
     Možná, že chránění této dojné krávy je jedním z důvodů, proč se mi nepodařilo zavést ani s jedním lékařů  v naší oblasti , kteří tu obřízku prováděli zavést rozhovor na toto téma. Ani s jedním! "Je to emociální záležitost, když mám o tom mluvit." odvětil mi jeden. "Existují obavy z právní odpovědnosti." odpověděl mi druhý. Ostatní neuvedli vůbec žádné důvody pro své odmítnutí. Oni prostě ten rozhovor odmítli poskytnout, Jiní též nikdy neodpověděli na mé dotazy. Všichni jsou velmi stateční, když vyzbrojeni skalpely a svorkami kuchají penis novorozených chlapečků, ale když mají na toto zavést náležitou komunikaci s dospělými, tak prchají do závětří.
 
     Jeden známý a oblíbený rodiný lékař, který nikdy neprovádí obřízky, ale přesto nechce aby bylo v tomto článku bylo uvedeno, jeho jméno, mi řekl, že ta obřízka je v této zemi prováděna hromadně proto, že je to otázka kosmetické chirurgie. Je to volitelné. Je to tradice. Neexistuje pro to žádný lékařský důvod. Děje se to prostě na požádání rodičů. Je to rozhodnutí rodičů - ale pouze v tom případě, že se jedná o chlapce. Jak už bylo zmíněno, tak dívky jsou proti takovému zákroku chráněno zákonem ( v USA od roku 1996, v SRN od roku 2010)
 
     Před několika roky bylo naprosto přijatelné, aby majitelé psů nechávali z kosmetických důvodů svým mazlíčkům amputovat ocas a kupírovat uši. Šlo pouze o rozhodnutí majitele. Současný společenský koncensus toto pokládá za nelidské zacházení se zvířaty a někteří veterináři s tím souhlasí. ( V Německu, Rakousku a v ČR je to zakázáno zákonem). V současné době je samotná myšlenka, dokonce jen pomyšlení, že by měl být mazlíček takto upraven pokládána za odpornou. Je neuvěřitelné, že je pro někoho naprostou samozřejmostí, že mohou souhlasit s kosmetickou amputací předkožky jejich syna - a to je mnohem větší poškození oproti kupírování uší nebo utětí ocasu. My jako společnost bychom se měli za takovou skutečnost stydět.
 
 
 

               Lékaři a zdravotníci kteří se angažují proti obřízce chlapců

 
     Myšlenka, že rodiče mají právo požadovat amputaci normální, sexuálně citlivé tkáně je ůstředním bodem debaty, která provází tento problém a osvětluje etickou prázdnotu kolem zdravotnických zařízení. Přední lékařská etička a profesorka etiky a práva v Center McMill Medic, Dr Margaret Somervillová veřejně prohlásila, že ta obřízka, přestože se provádí v této zemi běžně, není nic jiného než "ublížení na zdraví". Jak by tomu mohlo být jinak? Kdyby rodiče požadovali, aby u novorozence bylo amputováno zdravé ucho, prstíky nebo špička nosu, aby byla dodržena rodinná tradice, aby pak dítě vypadalo jako maminka nebo tatínek, popřípadě jako ostatní děti v sousedství, nebo proto, že ty části mohou jednou později v životě onemocnět, tak jakýkoliv etický lékař takovou žádost odmítne. Kdyby to provedl, tak by byli jak ten lékař, tak i rodiče dáni do vězení, kam takoví patří. Samozřejmě, platí primum non nocere - prvotní je neškodit - to je nejdůležitější směrnice Hippokratovy přísahy ..... pokud však jde o mrzačení genitálií chlapců, tak jdou všechny etické zábrany pryč.
 
                                  
 
                                  profesorka Margaret Somervillová - od napsání tohoto článku už nastala
                                  nějaká doba a Dr Somervillová se mezitím stala profesorkou
                                  na University’s School of Medicine v Sydney.
 
     Byl to právě tento etický důvod, proč zdravotní sestra Marylin Milošová založila National Organisation of Circumcission Information Resoucre Center (NOCIRC) . V součastné době mají tato centra své pobočky v každém státě USA a i po celém světě. "Nebyla ve skutečnosti žádná jiná cesta," říká, "chlapečci jsou běžně mučeni a mrzačeni v této zemi a to bez udání důvodu. Lékaři to vědí a příslušné zdravotní sestry to též vědí. Letitá setrvačnost sociální podmíněnosti v lékařské praxi je učinilo imunními vůči bolesti a celoživotnímu traumatu které způsobují normálním dětem. Je to skandál století." Ona natočila to provádění obřízky na video a ukazovala ho rodičům, jak to ve skutečnosti vypadá. Správa nemocnice to video okamžitě zcenzurovala a ona byla z té nemocnice okamžitě vyhozena. "Jednoduše řečeno, chtěla jsem, aby to rodiče viděli předtím a věděli, co při tom zákroku jejich dítě čeká, než dají rozhodnutí své syny obřezat. Chtěla jsem, aby mohli učinit správné informované rozhodnutí jménem svých synů. Zdravotnická zařízení věděla, že by to mohlo mít katastrofální důsledky pro jejich příjmy a i pro image láskyplného pečovatele a tak mě odstřelili kvůli mému úsilí, protože mě nemohli umlčet. Nicméně, to byla ta nejlepší věc, kterou mi mohli udělat, protože už nebylo možné, aby pak na mě chamtivě motivovaná lékařská komunita prováděla existenční nátlak. A já teď hlásám pravdu o této barbarské praxi a tím se snažím, aby ta praxe skončila."
 
                                       
 
                                        Marylin Milošová
 
     Napomoci se skoncováním s tou praxí, to je přesně to, co udělala. NOCIRC se stalo grandiózním hnutím v celé zemi a je z velké části odpovědné za pokles míry obřízky v posledních desetiletích. Úsilí Marylin Milošové přimělo další poskytovatele zdravotní péče, aby se k tomu připojili. V roce 1996 byli založeni Lékaři Proti Obřízce (DOC) a nyní jsou v jejich řadách lékaři z celého světa. "Mnozí lékaři uznávají, že nikdo nemá právo násilím odstranit část genitálií." říká George Denninston, předseda, "Jsme si vědomi , že by lékaři neměli mít vůbec žádnou účast na této velmi bolestivé a zbytečné proceduře, která je prováděna novorozencům. Rutinní obřízka jako ublížení na zdraví je námi uznávána jako závažné porušení zlatého pravidla primárního principu lékařské praxe - primum non nocere. Kupodivu, novorozenecká obřízka porušuje všech sedm zásad etického kodexu AMA  a přesto lékaři nadále obřezávají." Dr Denninston pokračuje a poukazuje na toto: "Rutinní obřízka není normální operací. Chirurgické postupy byly definovány takto: náprava zranění, extripace - odstranění vadných orgánů nebo vadné tkáně a fyziologické operace jako je například sympathectomie. Rutinní obřízka nespadá do žádné z těchto kategorií. Proto není běžná rutinní kojenecká obřízka regulérním chirurgickým zákrokem."
 
 
 

               Poškození a ztráty způsobené obřízkou

 
     Na rozdíl od bolesti při počátečním řezání a drcení, obřízka poškozuje penis mnoha jinými způsoby. Za prvé, mužský žalud a vnitřní předkožka, stejně tak jako žalud klitorisu a vnitřní malé stydké pysky u žen jsou vnitřní struktury, které jsou popsány jako sliznice, které při kontaktu se vzduchem a drsným prostředím zdrsnějí a tak se změní forma suché vrstvy choulpstivé tkáně, která má být chráněna. Je to asi tak, jako by měl někdo odřízlá oční víčka nebo permanentně vyplazený jazyk nebo jako kdyby měla žena permanentně vystavené malé stydké pysky a permanentně odkrytý klitoris, který by byl vždy na vzduchu a otíral by se o spodní prádlo.
 
    Původně vlhké a teplé sliznice budou reagovat na suchém vzduchu a obrní se proti tomu. Nervová zakončení otupí a vytvoří se na nich silnější vrstva během procesu jejich keratinizace. Keratin je tvrdý protein, který je hlavní složkou vlasů, chlupů, nehtů, rohů, kopyt a zobáku. V průběhu doby pak tyto kdysi velmi citlivé orgány kvůli postupující keratinizaci ztratí veškerou citlivost a nabudou citlivosti starých zahradních rukavic.
 
     Obrřízka neznamená pouze to, že je odříznutím kůže, která je k ničemu. Autor Gary L. Harryman vytvořil výčet toho, co ta obřízka všechno zničí"
 
     °°° odstraní přirozenou synechii, která slepuje předkožku se žaludem během raného stadia vývoje penisu - antibakteriální ochranu
 
     °°° odstraní polovinu hladké svaloviny zvané dartos fasciae
 
     °°° odstraní většinu sexuálně citlivých zakončení v penisu včetně nervy hustě osídleného rýhovaného pásu, což snižuje citlivost většiny penisu na úroveň obyčejné kůže
 
     °°° odstraní specializovanou tkáň, která obsahuje Langerhansovy buňky, které jsou součástí imunitního systému
 
     °°° odstraní tisíce receptorů citlivých na dotek včetně Meissnerových tělísek
 
     °°° odstraní estrogenní receptory jejichž význam a funkce nebyly dosud zcela objasněny
 
     °°° odstraní ektopické mazové žlázy, které dodávají přirozenou vlhkost a mastnotu
 
     °°° odstraní ochraný plášť žaludu penisu, žalud je obvykle vnitřním orgánem, předkožka ho chrání proti odírání dehydratací, keratinizaci, nečistotám a jiným znečišťujícím látkám
 
     °°° odstraní celý imunologický ochranný systém vnitřní předkožky, který vytváří antibakteriální a antivirové proteiny, jako je lyzozym, které se též nalézají v mateřském mléce a plazmatické buňky, které zase vytvářejí protilátky
 
     °°° odstraní lymfatické cévy, dojde ke ztrátě a přerušení toku lymfy v rámci imunitního systému obrany organismu  
 
     °°° frenulum - uzdička - spojovací struktura na spodní straně žaludu je při obřízce mnohdy též amputováno nebo zničeno
 
     °°° odstraní apokrynní žlázy, které produkují feromony, výkonné tiché a neviditelné signální látky, které působí na potencionální partnerku
 
     °°° odstraní 50% nebo ještě více z celkového množství pleti na penisu, přičemž je zbytek té pleti podstatně imobilizován a desenzibilován - stane se radikálně nepohyblivou a necitlivou
 
     °°° obřízka zničí "plachtivý mechanismus"; pokud se ta předkožka rozvine, tak má 10 -  20 palců čtverečních, což je velikost pohlednice. Toto bohatství specializované, samomazací pleti dává přirozenému penisu jeho unikátní vlastnosti jako je schopnost hladce klouzat dopředu a zpět, což umožňuje pohlavní styk bez nadměrného tření a vysychání pochvy 
 
     °°° po obřízce se časem vytratí barva žaludu, která je od růžové přes červenou až po tmavě fialovou
 
     °°° obřízka zredukuje 10 - 20% průměru penisu, protože dvouplášťová pohyblivá předkožka po ní chybí a tak je obřezaný penis tenčí
 
     °°° obřízkou se zkrátí délka ztopořeného penisu přibližně o jeden centimetr kvůli zjizvení a smršťování v důsledku ztráty vysoce vaskulizované předkožky
 
     °°° při obřízce je odstraněno několik stop cév včetně frenurální arterie a hřbetní tepny a tak je přerušen normální průtok krve do těla penisu a do žaludu, což narušuje jeho přirozenou funkci a může zakrnět jeho růst 
 
     °°° obřízka  způsobí ztrátu asi 73 metrů mikroskopických nervových vláken
 
     °°° ze všeho nejdůležitější je ztráta asi 10 000 - 20 000 zcela specializovaných sexuálně citlivých nervových zakončení různých typů, která jsou citlivá i na ty nejjemnější pohyby, na malé změny teploty a na velmi jemné gradace textury.
 
     A občas ztratí chlapec při obřízce svůj život v důsledku zbabrání operace. Odhaduje se, že každoročně na obřízku a na její komplikace zemře na 209 chlapců.
 
 
 

               Účinky na sexualitu

 
     Není náhodou, že ta obřízka má největší negativní vliv na sexualitu. Maimonides - rabín Moše ben Maimon - lékař a právník z 12. století, který býval nazýván židovským Aristotelem, prohlásil:
 
     "Co se týče obřízky, je dle mého názoru zavedena proto, aby došlo oslabením daného orgánu k co nejmenšímu zájmu o sex a tak aby on mohl být v klidovém stavu, jak je to jen nejvíce možné. Někteří si myslí, že obřízka zdokonaluje to, co je vadné od narození. Na to by mohl každý namítnout: "Jak je možné, že přirozené věci jsou vadné tak, že je nutné je zvenčí uměle zdokonalovat, když každý ví, že předkožka je pro ten úd užitečná? Ve skutečnosti nemá ten příkaz za účel upravit to, co je vadné dle přirozenosti, ale to, co je vadné morálně.

    Ublížení a bolest na tomto údu je skutečný účel obřízky. Ten úd není obřízkou poškozen tak, aby to zcela znemožnilo jeho činnost a také plození je po obřízce zachováno. Důležité je však, že je obřízkou náležitě snížena žádostivost a chtíč, které jdou nad rámec toho, co je nutně třeba. Obřízka oslabuje schopnost sexuálního vzrušení a snižuje sexuální prožitek. Pokud byl hned po narození tento úd takto náležitě upraven, došlo ke krvácení a byl odstraněn jeho přirozený kryt, tak tím musí být ten úd bez pochyby oslaben.....

     To je dle mého názoru ten nejsilnější důvod pro obřízku.....

    Tak bude zachována zdravá rovnováha v sexuálních záležitostech. Pak se muž nebude ani příliš oddávat sexu ani nebude jeho schopnost sexu zcela zničena. Vždyť je příkaz: "Ploďte se a množte se!". Proto je ten orgán pomocí obřízky oslaben, jeho činnost však není obřízkou zcela zničena. Je to důmyslné opatření proti přebytku."

             Moses Maimonides

             Moše ben Maimon

 

     Dále "oslabení" sexuality byl přesně ten důvod, proč ta obřízka byla zavedena jako "prevence" na konci 19. století v lékařské praxi v USA. Do té doby ta praxe prakticky neexistovala. Ve staré dobré bohabojné puritánské Americe byla masturbace považována nejen za ale také za významné ohrožení zdraví. Této "degenerativní" praktice byl přičítán bezpočet zel a v roce 1888 začal Dr John Harvey Kellog navrhovat hromadnou obřízku jako ochranný prostředek proti tomuto "sebeprznění". Cílem bylo odradit mladé muže Ameriky od masturbace, neboť kvůli ní jim rostly chlupy na dlaních nebo se kvůli ní zbláznili. Dr Kellog prohlásil: " Pomáhalo svazování rukou ..... kryt na ty orgány úspěšně pomáhal. Prostředkem, který byl u chlapců úspěšný vždy byla obřízka ..... ta operace má být provedena chirurgem bez podání anestezie, protože intenzivní bolest má pozitivní vliv na psychiku během operace a to zejména v případě, kdy je ta bolest spojena s myšlenkou trestu."

 

               Údajné přínosy obřízky 

     Tehdejší samozvaní obránci veřejného zdraví a morálky tvrdili, že ta obřízka může vyléčit velký seznam nemocí, které souvisejí s masturbací a proto dělali misijní práci, aby masy lidí tu obřízku přijali jako "imunizační očkování". Tvrdili, že  ta obřízka může vyléčit téměř všechny nemoci: alkoholismus, astma, zakřivení páteře, noční pomočování, epilepsii, elefantiádu, dnu, bolesti hlavy, kýlu, hydrocefalus, mentální retardaci, onemocnění ledvin, konečníku a revmatismus. S ohledem na racionálnost a moderní vědy současní obhájci obřízky opustili většinu z těch obvinění, za co vše může předkožka ale jejich seznam byl aktualizován, takže zahrnuje rakovinu, infekci močových cest, pohlavně přenosné choroby včetně HIV a předčasnou ejakulaci.

 
     Argument ohledně rakoviny byl obzváště odstrašující taktikou. Americká rakovinná společnost napsala dopis Americké pediatrické akademii v němž odsoudila šíření mýtu, že ta obřízka zabraňuje rakovině penisu: "American Cancer Society nepovažuje rutinní obřízku za platné nebo účinné opatření k prevenci takových rakovin; zachovávání mylné víry, že obřízka zabraňuje rakovině je nevhodné."
 
     Samozřejmě že rakovina penisu je velmi vzácné onemocnění, které postihuje pouze jednoho ze sta tisíc mužů v USA. Výskyt rakoviny penisu v zemích, které tu obřízku nepraktikují je ke všemu mnohem nižší než v USA. Úmrtí způsobená během nehody při obřízce vyrovnají počty případů rakoviny penisu a u obřezaných mužů, kteří trpí rakovinou penisu se ta rakovina většinou vyskytuje na obřízkové jizvě. Prezentace rutinní obřízky jako účinného preventivního opatření odvádí veřejnost od chování, které skutečně přispívá k prevenci rakoviny penisu a rakoviny děložního čípku. Riziky jsou kouření cigaret a nechráněný sex s více partnery. ACS nedávno zopakovala svou pozici na svých internetových stránkách: "Obřízka není ohledně rakoviny z lékařského hlediska nutná."
 
     V nedávném rozhlasovém vysílání BBC ohledně "případu Notes" vysvětlila dětská uroložka Rowena Hitshcocková:
 
     "Když se mají najít nějaké hodnoty u  těch, kdo obhajují obřízku, tak by muselo být provedeno 140 obřízek týdně po dobu 25 let, aby se zabránilo jedinému případu tohoto druhu rakoviny. Z těchto případů je 80% léčitelných a dá se jim předcházet pouhým stažením předkožky, jenže ti zastánci obřízky by raději provedli 140 obřízek týdně po dobu 25 let."
 
     Argument "prevence rakoviny" bude mít větší přesvědčovací váhu, pokud by jste ho použili na rakovinu prsu u žen. The American Cancer Research Society odhaduje, že 44 000 žen mělo v roce 1998 rakovinu prsu. Ve stejném roce zemřelo na rakovinu penisu 200 mužů, z nichž byla většina stará přes 70 let a měla špatné hygienické návyky. V případě amputace zdravé tkáně jako protiopatření proti rakovině by měla mnohem větší smysl radikální rutinní masektomie u dospívajících dívek, tedy odstranění prsních bradavek u dívek či odstranění prsních bradavek u všech novorozených holčiček než amputace chlapecké předkožky kvůli rakoviny penisu u takového nepatrného množství případů. Ale nikdo se zdravým rozumem takový terapeutický postup nenavrhl, kromě případu, že jde o malé chlapce.
 
     Hysterie z HIV je jen další záminkou při pokračujícím úsilí obhájců obřízky udělat ze své oblíbeně "operace" živé křoví, aby se zdálo, že je to zaměřeno proti nemoci. Skutečnost tomu vůbec neodpovídá proto, že USA jsou "obřezanou zemí" a tak je v nich drtivá většina sexuálně  aktivních mužů obřezána. Máme však v USA stále nesrovnatelně vyšší míru infekce HIV mezi rozvinutými průmyslovými zeměmi. Ve skutečnosti mají USA 3,5x vyšší míru této infekce než ostatní rozvinuté země. V USA je to 16 případů na 100 000 obyvatel. V žádných jiných pokročilých průmyslových zemích se rutinně neobřezává. Francie, Nizozemsko, Spojené království, Německo, Švédsko, Norsko, Nový Zéland a Japonsko mají sazbu dětské obřízky téměř 0% a jejich míra infekce HIV je 3,5 případů na 100 000 obyvatel. V důsledku toho je jasné, že obřízka infekci virem HIV ani AIDSu vůbec nezabraňuje a množství napadených virem HIV a AIDSem nezastavuje ale že naopak se zvyšuje, protože obřezaní jsou zbaveni přirozené imunitní ochrany své předkožky. Ale nebojte se. Pokud lékařský výzkum odhalí tyto nejnovější výhody masového mrzačení jako falešné, obřízkový průmysl si najde nové důvody a nové nemoci a vymyslí si další odůvodnění obřízky, třeba i pro vůbec neexistující onemocnění.
 
 
 

                    Obřízkový fetišismus (cirkumfetišismus)

 
     Taková vytrvalost ve světle ohromujících důkazů proti rutinní obřízce by nás měla upozornit na skutečnost, že tu působí iracionální emociální a nutkavé síly. Tyto síly byly zjištěny už dříve a psychologové se jimi zabývali. Zřídka však bylo zmíněno, že mnozí obřezávající lékaři mohou při tom obřezávání prožívat psychosexuální rozkoš.
 
     Představa, že se v řadách lékařů, mužů i žen, kteří provádějí obřízku mohou vyskytovat zhýralí "obřízkoví sadisté - cirkumsadisté" nebo "obřízkoví fetišisté - cirkumfetišisté" může být těžkým šokem pro mnoho rodičů, kteří nad touto možností nikdy neuvažovali. Tuto věc by měli vzít do úvahy vždy, pokud jsou nějakým pediatrem nebo urologem vehementně tlačeni do obřízky jejich syna. Rodičům téměř nikdy nepřijde na mysl, že by ze strany toho lékaře mohly být ve hře temné motivy. "Při myšlence, že jsme dali svého syna do rukou nějakému zvrhlíkovi, který se při jeho obřezávání ukájí, se mi obrací žaludek", řekla jedna matka, když se dověděla o takové možnosti. "Neměla jsem vůbec tušení, že existují takoví lidé", řekla jiná.
 
     Jen málo lidí to pochopí. Tak jako někteří pedofilní jedinci působí pod pláštíkem katolického kněžství, tak se může mnoho takto zvrhlých lékařů ukájet pod hradbou lži a ticha, která umožňuje těmto sadistům, aby se ukájeli v temné anonymitě.
 
     Jedna osoba, která rozeznala jejich zvrácený chtíč, byl John Erickson. On vytvořil na toto téma rozsáhlou práci a též provozuje webové stránky, na kterých jsou vzpomínky sexuálně zmrzačených dětí.
 
     "Jde o to, že většině rodičů vůbec nepřijde na mysl, že skutečná motivace lékaře, který chce vehementně obřezat jejich syna má mnohdy sexuální důvody a povahu". říká Erickson. "ti rodiče mají mnohdy tak velký respekt k jejich lékaři, že se pak na takovou záležitost chirurgické sexuální perverze nepřijde."
 
     Carla Millerová, zakladatelka Pacientů ve zbrani, neziskové organizacelahodí, která bojuje za reformování medicinských standardů a proti zneužívání pacientů, které samotné byly jedním americkým lékařem zmrzačeny genitalie, se touto problematikou vážně zabývala. Její tvrzení odráží slova jiných, kteří se též stali oběťmi.
 
     "Tak jako je tomu u násilníků, seriových vrahů a dalších psychopatů, tak serioví obřezávači velmi pravděpodobně získávají chemický stimul, pokud provádějí obřízku. Pouhý akt obřízky, těžkého ublížení na zdraví na novorozeneckém penisu nebo na starších chlapcích podle sexuální preference, s noži, svorkami a ostatními proprietami, to má vliv na chemii v mozku jako droga, která je tak neodolatelná jako je heroin. Škrábání, štípání a řezání penisu novorozence je stimuluje a jejich uším lahodí jeho výkřiky hrůzy a bolesti, což je pro ně tak silný elixír, že potřebují mít jeho soustavný přísun."
 
     Ke dnešnímu dni zdravotnická zařízení ( v USA) (a myslím si, že v ČR též, pokud se takový zvrhlý úchyl v ČR vůbec vyskytuje, protože u nás se takové seriové obřízky neprovádějí, takže u nás provádění sexuologických vyšetření takových lékařů vůbec nikoho nenapadlo, vedouci redaktor PNVT) neudělala vůbec nic pro odhalení takových lidí a k jejich odstranění ze svých řad. A tak oni obřezávají a mučí a chladní a hluší k pláči kolem nich v tom pokračují, chráněni anonymitou. Možná že nejsou odhalováni proto, že plní měšce institucí v nichž pracují. Ze stejných důvodů mají takoví cirkumfetišisté snadné provádět svou činnost, protože jsou zdrojem miliónů dolarů ročně a tak se zároveň k tomu plní nejen jejich kapsy ale plní se tak i pokladny klinik a nemocnic.
 
     Je třeba si uvědomit, že žádná dobrosrdečná a soucitná osoba by neprovedla amputaci normální zdravé a sexuálně citlivé tkáně bez platného lékařského důvodu a to zejména v případě, že takový zákrok zmrzačovaného bolí nejen krátkodobě ale i delší dobu a to proti protestům a křičení dítěte, které nemůže dát informovaný souhlas k tomu, co je mu prováděno. To může být považováno pouze za akt nevýslovné zbabělosti, pokud k tomu neexistují ani ty nejmenší morální etické důvody. Vzhledem k těmto skutečnostem, tak u každého lékaře, který provádí takové podezřelé činy, tak důkazní břemeno k očištění od zvrácenosti svého konání leží pouze na něm. Rodič by měl velmi důkladně zvážit, než dá souhlas k obřízce.
 
     Obřízková epidemie je národní skandál v této zemi a je zločinem proti malým chlapečkům. Nebo též jednoduše řečeno; kojenecká obřízka je zneužívání dětí. Jedná se o nepodložené mrzačení pohlavních orgánů a tak by měla být zakázána jako středověká palečnice, rožhavené štípací kleště a polévání vroucím olejem, protože je to perverzní.
 
 
 

               Obřízka a lidská práva

 
     V nedávném článku zveřejněném v ObGYN News napsal Dr Leo Sorger: "Obřízka způsobuje bolest, trauma a trvalou ztrátu ochranné a erotogenní tkáně, odstranění normální zdravé a funkční tkáně je ublížení na zdraví." Dle Deklarace všeobecných lidských práv OSN - článek 5 a Úmluvy OSN o právech dítěte - článek 13
 
     V loňském roce (1997) vzala skupina právníků tuto skutečnost na vědomí a založili  Attorneys for the Rights of the Child (ARC) Advokáty pro práva dítěte (ARC) Ta organizace v součastnosti přezkoumává tuto část lidkých práv a začíná podávat trestní oznámení proti lékařům a lékařským skupinám. Právník Steven Svoboda, bývalý pracovník Human Righst na Harvardu a ředitel ARC považuje rutinní obřízku za lékařské zneužití.
 
     "Lékaři, kteří pokračují v tomto tragickém znetvořování genitálií chlapců jsou v současné době napadáni profesionálními právníky. Pokud lékaři nemohou nalézt etická a morální centra, která jsou dostatečná na to, aby to ukončilo tuto barbarskou praxi, tak se to pokusíme udělat ze strany soudů."
 
 
 

               Závěrečná poznámka

 
     Až případy proti obřízce překročí kritickou míru, tak se celý tento hnilobný obchod sám vlastní vahou zhroutí.
                           

 

´                  

 

 

28.6.2017 10:27:13
Jsem šokován, že se tu na rodině.cz nachází nepatřičná reklama na mrzačení pohlavních orgánů, kde lze velice snadno kliknout na video, kde jsou mrzačeny amputací pohlavní orgány malého chlapečka.

Mám sice taková videa i na svých osvětových webových stránkách jako odstrašující případ, jenže ty stránky mám ve dvojím provedení a toto mám pouze na ostrých stránkách, kde mám upozornění: 

UPOZORNĚNÍ!!!

Tyto webové stránky obsahují některé články s drastickým obsahem, drastickými fotografii a videi. Takový článek bude mít vždy speciální upozornění. Ty články jsou zcela nevhodné pro děti a mladistvé, pro lidi z narušenou psychikou a pro lidi s citlivou povahou, které by mohl jejich osah rozhodit. Pro mladistvé do 18 let a výše jmenované lidi je vhodnější odlehčená forma těchto osvětových webových stránek na adrese:

www.obrizka-chlapcu-cz0.cz


Více zde: https://pravo-na-vlastni-telo-cz.webnode.cz/news/informace-pro-navstevniky/

Jsem rozčarován, že rodina.cz má takovou reklamu, kde na toto může kliknout bez omezení každý. Já sice mám taková videa na svých ostřejších osvětových webových stránkách, viděl jsem však z nich pouze jedno, další ne, protože se na takový hnus :-©:-©:-© dívat nedokážu. 

Ke všemu je ta oběť, malý chlapeček provždy oloupena o nejcitlivější část svého těla. Prostě hnus :-©:-©:-©první třídy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.6.2017 10:27:13
Jsem šokován, že se tu na rodině.cz nachází nepatřičná reklama na mrzačení pohlavních orgánů, kde lze velice snadno kliknout na video, kde jsou mrzačeny amputací pohlavní orgány malého chlapečka.

Mám sice taková videa i na svých osvětových webových stránkách jako odstrašující případ, jenže ty stránky mám ve dvojím provedení a toto mám pouze na ostrých stránkách, kde mám upozornění: 

UPOZORNĚNÍ!!!

Tyto webové stránky obsahují některé články s drastickým obsahem, drastickými fotografii a videi. Takový článek bude mít vždy speciální upozornění. Ty články jsou zcela nevhodné pro děti a mladistvé, pro lidi z narušenou psychikou a pro lidi s citlivou povahou, které by mohl jejich osah rozhodit. Pro mladistvé do 18 let a výše jmenované lidi je vhodnější odlehčená forma těchto osvětových webových stránek na adrese:

www.obrizka-chlapcu-cz0.cz


Více zde: https://pravo-na-vlastni-telo-cz.webnode.cz/news/informace-pro-navstevniky/

Jsem rozčarován, že rodina.cz má takovou reklamu, kde na toto může kliknout bez omezení každý. Já sice mám taková videa na svých ostřejších osvětových webových stránkách, viděl jsem však z nich pouze jedno, další ne, protože se na takový hnus :-©:-©:-© dívat nedokážu. 

Ke všemu je ta oběť, malý chlapeček provždy oloupena o nejcitlivější část svého těla. Prostě hnus :-©:-©:-©první třídy.