PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

lll

10.02.2018 12:24

10.2.2018 08:32 - Tony

Dnes vím o středisku v Praze, které provádí americké obřízky bez problému, takže pro mne už je zbytečné se MUDr Sokola na cokoliv ptát. Má pověst velezkušené kapacity a nakonec mě zklamal, když mě nedokázal odpovědět tak mě smazal. Dnes už vím jak na to, a dotyčnému bych mohl jednoduše poslat link v němčině, ale tehdy jsem to nevěděl.

On věděl jak na to jeden primáš malé nemocnice u německých hranic, který tehdy dělal obřízky pro Němce jak na běžícím páse. Za něj ta nemocnice prosperovala ale po jeho odchodu, když si otevřel soukromou ordinaci přímo v Německu a obřízky se tam už nedělají je ta nemocnice v těžké ztrátě a je předlužená. Do dokazuje, že ta obřízka je pro doktory především výnosný business.

reagovat10.2.2018 09:13 - Tony

A jestli se zajimaš o...

Milý Aha

zanech těch provokací. Kvůli reoperacím po zpackaných obřízkám nemusím ztrácet čas s nějakou Atlantou. Profesor Maxmilian Stehr z Dětské urologické kliniky v Norimberku dělá reoperace zpackaných obřízek po hamižných doktorech jak na běžícím pásu a je to za rohem. K etice toho všeho tu okopčím odpověď na jeden příspěvek, kterou jsem napsal na diskuzní fórum Pirátské strany:

Zoom píše:
K obřízkam: ze zdravotnich důvodu jistě, o tom není pochyb. Ale nač "léčit" něco, co je zdravé? To už pak není léčení, ale mrzačení zdravých orgánů. Zneužití malého ditete, zneužití toho, že se nemůže bránit.


K tomu podotknu jednu věc. Plastický chirurg MUDr David Tomášek provádí mimo jiné též obřízky dospělých pouze na jejich přání. Má u svých webovek i poradnu, a tak jsem byv zvědav na jeho názory. Psala mu tam jedna nastávající matka, že čeká chlapečka a jestli by ho pak později nemohl obřezat. Pan MUDr Tomášek ji napsal, že to nemůže udělat, protože nemá atestaci na chirurgii dětí. Ale i kdyby tu atestaci měl, že by to stejně nikdy neudělal, protože takový zákrok na dítěti na přání rodičů považuje za zneužití dítěte. ZNEUŽITÍ DÍTĚTE, přesně ta slova použil. Jsem rád, že v ČR existují i lékaři, kteří v tomto mají z hlediska etiky jasno.

Za ten příspěvek jsem tam dostal pět lajků.

reagovat10.2.2018 09:15 - Tony

To jako vážně, že by...

Lidé jsou různé, jak tu sám vidíš.