PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

kkk

17.02.2018 12:25

Re: Re: Re: Dotaz

Datum: 17.02.2018 | Vložil: Tony

Co píšu, nejsou v žádném případě bludy. Například účastník Pete tvrdil, že mu to pomuhlo. Vím i o jiných. Neúspěch může být způsoben hlavně netrpělivostí a snahou to uspěchat. Kdo to chce mít vyřešeno rychle, tak u něho je opravdu nejlepší to risknout a řešit to obřízkou. Ne každému to řešení vyhovuje. Já jsem vstoupil do této diskuze proto, že jsem zjistil, že Miky nemá o věci sebemenší ponětí o věci a ve FN, jak je to časté, mu nedali dostačující informace k informovanému souhlasu.

Problém tu mohou způsobit i ty kortikoidy. Primář, o kterém jsem se tu zmínil je nenasazuje vůbec. I mnou zmiňovaný Doctus je proti. Okopčím tu dva úryvky:

Někteří na to doporučují kortikoidové masti, které ale nejsou úplně vhodné, neboť ztenčují pokožku. Při následných pokusech o přetažení vznikají velice snadno (a snadněji než na původně neošetřené kůži) drobné trhlinky, které se hojí jizvami, čímž se stav postupně zhoršuje.

a

Osobně mám s kortikoidními externy poměrně špatnou zkušenost, přechodně sice došlo ke zlepšení, ale kůže se stala natolik jemnou, že při pokusu o plné přetažení došlo k trhlinkám. Proto letěly krémy do koše a nastoupilo klasické roztahování. To zabralo a bez jakékoliv kapky krve.

Doctus mi dal oprávnění, že mohu vše, co k tématu napsal, při své osvětě využít.Více zde: https://obrizka.webnode.cz/diskuse/