PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

JE WIKIPEDIA V ZAJETÍ ZASTÁNCŮ OBŘÍZKY?

15.05.2017 14:32

 

               Obřízka na wikipedii

 
 

               Co je cílem wikipedie?

 
     Až do nedávné doby byla na wikipedii stránka o mužské obřízce, která byla velmi rozsáhlá, otevřená a obsahovala objektivní informace ohledně mužské obřízky. Nyní to vypadá, že cirkumfetišisté dostali tu stránku pod svou kontrolu.
 
     Pokud si přečtete aktuální články z wikipedie, tak lehce uvěříte, že příroda udělala vše pro to, že si člověk musí nechat amputovat určitou část penisu jako jediného orgánu pro "zdravotní péči", aby lidé byli vůbec schopni žít zdravě. Vše tam naznačuje, že ta hypererotogenní předkožka je katalyzátorem pro zachycování bezpočtu nemocí. O "výhodách" amputace předkožky jak jsou popsané ve wikipedii se zdá, že jsou okopírovány z reklamy nějaké zištné urologické kliniky. Pokud jsou tam nějaké protistudie vůbec uvedeny, tak je tam snaha zpochybnit jejich kvalitu.
 
     Zajímavé je, že jinak najdete na wikipedii najdete ve článku o sliznicích následující vědecky prokázané prohlášení.
 
     "Sliznice mohou vylučovat imunoglobuliny (IgA) a proto mají důležitou ochranou funkci proti invazi patogenů."
 
     VNITŘNÍ PŘEDKOŽKA JE POKRYTA PRÁVĚ TAKOVOU OCHRANNOU SLIZNICÍ!!!
 
     Jak je konzistentní toto prohlášení v tom článku ve wikipedii ohledně imunologické ochranné funkce sliznic s myšlenkou, že ta předkožka funguje jako živná půda pro mnohé "nechutné" choroby, jak je to uvedeno v soudobém článku ve wikipedii o obřízce?
 
    Tak je obřízkou ztracena nejen mechanická ochranná funkce předkožky, ale též imunologická ochranná funkce mukózního povrchu vnitřní předkožky je nenávratně ztracena. Ta vnitřní předkožka produkuje imunoglobuliny (protilátky), ale také anti-virové a anti-bakteriální enzymy, jako je například lyzozym.
 
     Možná, že v USA, kde je mužská populace v sexuálně aktivním věku převážně obřezaná, je ta obřízka příčinou nejvyšší míry pohlavně přenosných nemocí včetně AIDSu mezi vyspělými zeměmi.
 
 
 

               Potřebujeme ještě prsty u nohou?

 
     To je absurdní otázka a přesto, nebo možná právě proto, když si to srovnáme s otázkou obřízky, tak dává smysl. Představme si, že by prsty u nohou a ne předkožka byly nepřáteli takových fetišistů. Pak by jejich argumentace vypadala asi takto:
 
     V dobré víře můžeme tvrdit, že amputace prstů by jistě byla pevencí onemocnění mykózy nohou a to ve značně velkém procentu. Kromě toho, nohy bez prstů jsou hygieničtější, protože mezi prsty se shromažďuje nejrůznější páchnoucí bahno a také čištění pod jejich nehty je mnohem problematičtější než čištění pod předkožkou. Ty nehty na prstech od nohou jak je známo, nemohou být přetaženy. Ty prsty se staly zbytečnými, protože když se opice staly lidmi, tak se jim ty prsty změnily. Vypadá to jako prsty, ale kčemu to je. Tak by po jejich amputaci komplikace kvůli zlomeným prstům nebo zarostlým nehtům zcela odpadly. Prostě fantastické! Hloubkové lékařské studie podávají "důkaz" o lékařských výhodách preventivní amputace prstů u nohou, a tak by lékaři, kteří ji provádějí byli placeni z toho, co se ušetří na komplikcích, pokud ty prsty zůstanou. Pozitivní výsledek studie je předem zaručen.
 
 
 

                Pohlavní styk s obřezaným partnerem

 
     Ten článek ve wikipedii se snaží, aby čtenáře přesvědčil, že pohlavní styk s obřezaným partnerem je lepší.
 
     Proto se podíváme na ten text ve wikipedii přesněji:
 
     "Během pohlavního styku je po obřízce eliminováno klouzání penisu v jeho vlastní kůži, což může být pro mnohé partnery velmi příjemné. Obřezaný penis už neklouže ve své vlastní kůži tam a zpět, takže je pak mnohem příjemnější kontakt s partnerem a tak je ta stimulace mnohem silnější."
 
     To udělala příroda v návrhu penisu chybu? Není citlivější spíše ta kůže než sám penis? Nemá ta kůže (vnitřní předkožka, uzdička a rýhovaná tkáň) nejcitlivější smyslové receptory?
 
     Je ztráta jedinečné posunlivé funkce to, co činí pohlavní styk příjemnější? Ta posunlivá funkce naopak umožňuje pohyby se sníženým třením a bezbolestné klouzání penisu samo o sobě. Ta ztráta je prezentována jako "výhoda" obřízky. Avšak chybí pro to jakýkoliv vědecký důkaz.
 
     Nebo má příroda s tou posunlivou funkcí u penisu přece jenom pravdu? Jak je vidět na spoustě umělých lubrikantů v USA, tak ano.
 
     Ten článek ve wikipedii může přesvědčit cirkumfetišisty. Ohledně ostatních se o tom odvažuji pochybovat. Vzhledem k tomu, že existuje spousta internetových příspěvků od žen, které si stěžují na bolest při sexu s jejich obřezanými partnery a také jsou příspěvky od obřezaných mužů, kteří mají ve věku 30 let velké potíže s necitlivostí jejich kvůli trvalému odkrytí zkeratinizovaného žaludu a tak mají potíže dosáhnout orgasmu.
 
     Každý může vidět jak se ta fakta liší. Avšak příroda stejně zamýšlela:
 
     Díky předkožce je na penisu dostatečně volná kůže i při erekci. Při pohlavním styku působí ta kůže jako pohyblivá obálka pleti penisu, která snižuje nežádoucí tření a spotřebu umělého maziva a umožňuje to, že se předkožka a žalud přirozenou cestou navzájem stimulují. Pochva je pak stimulována masáží a ne třením. Warren a Bigelow popsali některé z fyziologických funkcí předkožky během sexuální aktivity. Ti, kteří prožívají dostatek podnětů nemusí čekat dlouho než se udělají, ale mohou se spokojit s kratší předehrou.
 
 
 

               Předejmout rozhodnutí za bezbranné děti?

 
     Pokud jde o obřízku dětí, tak se autoři článku té věci vyhýbají snad kvůli strachu, že by otevřeně vyzývali k porušení zákona (právo na intaktní tělo). Za znění píšťal však přes zadní dveře čteme:
 
     "PŘÍNOSY PRO ZDRAVÍ obřízky jsou do ZNAČNÉ MÍRY relevantní pouze na počátku pohlavní dospělosti, takže ten nevratný zákrok je od kritiků v kojeneckém věku považován za zbytečný, pokud neexistuje nějaká lékařská potřeba."
 
     O kterých zdravotních přínosech se tu mluví? O těch, že dotyčný může obdržet necitlivý, poškozený penis? A co je to za zdravotní výhody, které budou působit v dětství? Tedy kromě toho, že trvale odkrytý žalud v kojeneckém věku dítěte vystaven stolici v plenách nebo že je dlouhodobě až do puberty otupený. Možná, že jako dítě bude trpět s postraumatickou stresovou poruchou.
 
     Obřízka, která není spojena se žádnými zdravotními potížemi je jednoznačný fetiš. Ale neměla by být prováděna při jakýchkoliv zdravotních potížích. Pediatři všech civilizovaných zemí (kromě USA) volají volají i přes ztrátu příjmů, aby nebylo chirurgické riziko vyvažováno neodúvoditelnými "výhodami", které jsou velice kontoversní. Tak by se mělo změnit i stanovisko wikipedie, aby se postoj cirkumfetišistů dostal z popředí na okraj.
 
   (Nevíme, zda je ten článek z BVJ překladem z angličtiny a reaguje na anglickou wikipedii, nebo reaguje přímo na německou wikipidei a jak je to dnes aktuální. Přidáme tu pár poznámek k české wikipedii)
 
 
 
 

               Česká wikipedie

 
     V české wikipedii neobsahuje článek u hesla obřízka takové věci, je celkem v pořádku, přesto jsou v něm tři drobné nepřesnosti. Účinek konzervativní léčby fimózy je uveden 40%, ve skutečnosti je to 90%. Druhou nepřesností je, že jako operační metodu zná ten článek pouze zmrzačující obřízku, dnes však existují moderní operační metody ze zachováním celé předkožky. Třetí věcí, že by měla být operace provedena už před pubertou, mnohdy dojde k uvolnění přirozené fimózy až v pubertě, což však ten článek reflektuje.
 
     Problematičtější je článek z heslem předkožka, kde jsou dvě problematické věci. Za prvé je tam uveden jeden britský výzkum, dle kterého má přirozeně odkrytý žalud v klidovém stavu 23% dospělých mužů. To zjevně neodpovídá skutečnosti. Cirkumfetišistický Cirklist uvádí 16%, což o moc nepřekračuje skutečný stav. Problematická je však následující pasáž, ze které čouhá cirkumfetišismus jako sláma z bot:
 
     "Někteří muži mají při erekci krytý celý žalud. Toto není normální stav a většinou vzniká jako důsledek neřešené relativní fimózy nebo krátkou uzdičkou. Proto je velmi důležité problémy s předkožkou vyřešit před zahájením puberty. Nadměrná předkožka může snižovat šanci na početí, dále komplikuje správné používání kondomu a selhaní kondomu je častější. Ze sexuologického hlediska je podstatné, že u mužů s normálně dlouhou předkožkou, dochází při nočních erekcích ke kontaktu žaludu s okolím, což přirozeně upravuje nadměrnou citlivost žaludu. Naopak muži s dlouhou předkožkou trpí častěji předčasnou ejakulací a nadměrná citlivost žaludu může negativně ovlivňovat sexuální život. Tito muži po chirurgickém zkrácení předkožky téměř vždy hlásí intenzivnější pocity při pohlavním styku."
 
     V tom odstavci je několik navádění ke zcela zbytečné amputaci předkožky.
 
      Další skrytý cirkumfetišistický návod je v české wikipedii ve článku infekce močových cest:
 
      

   Ostatní příčiny[editovat | editovat zdroj]

     Pro zánět močového měchýře mohou existovat rodinné predispozice. Mezi další rizikové faktory patří cukrovka,[1] neobřezanost a zvětšená prostata.

 

     Jako příčina je tu uvedena neobřezanost, což je evidentní cirkumfetišistický blud. To kontrastuje s tím, co se píše níže v tom článku o USA, kde je drtivá většina mužů obřezána:

 

     

    Společnost a kultura[editovat | editovat zdroj]

     Ve Spojených státech infekce močových cest každoročně vede k přibližně sedmi miliónům návštěv lékaře, miliónu návštěv lékařské pohotovosti a stovce tisíc případů hospitalizací.[4] Náklady na léčbu těchto infekcí jsou značné jak z hlediska ztraceného pracovního času, tak z hlediska nákladů na lékařskou péči. Přímé roční náklady na léčbu se ve Spojených státech odhadují na přibližně 1,6 miliardy amerických dolarů.