PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

hložková 7

01.07.2018 13:12

 

Čím dříve, tím lépe

 
Závěrečný odstavec je naprosto zrůdný, protože vybízí matky aby nechali zbytečně mrzačit pohlaví svých synů amputací předkožky - obřízkou ve věku, kdy je jak konglutinace tak fyziologická fimóza zcela přirozeným stavem, který se sám od sebe upraví. Doufám, že to autorka článku nemá ze své vlastní hlavy. Setkal jsem se s tím, že tento nesmysl je velmi častým argumentem obřízkuchtivých lékařů, které německý spisovatel Mario Lichtenheldt, který sám byl jejich obětí ve věku svých čtyř let v roce 1969 nazývá Dr Obřezávač.
 
Tento argument je falešný hned ze tří důvodů. Jak konglutinace tak fyziologická fimóza je ve věku dvou let zcela přirozený stav, Jednání takových lékařů je velice těžkým etickým selhání. Jedná se o ubližování na zdraví, o porušení Hippokratovy přísahy a o porušení lékařské zásady primum non nocere - prvotní je neškodit, kterou formuloval Scribonius Largus, který byl lékařem na dvoře císaře Claudia.
 
Za druhé je obřízka ve věku dvou let pro dítě mnohonásobně bolestivější, protože je třeba zároveň rozrušit konglutinaci a mohou vniknout kožní mosty.
 
Za třetí, čím je dítě menší, tím je psychické trauma hlubší a těžšší, i když si to vůbec nepamatuje. Nevědomá paměť se u ditěte rozvíjí už v prenatálním životě. Trauma pohřbené v nevědomí může v psychice nadělat mnohem větší paseku než trauma vědomé. Byla zjištěna kolerace mezi obřízkou prováděnou v miminkovském nebo velmi raném dětském věku a rozvojem autismu.