PRÁVO NA VLASTNÍ TĚLO

Mgr. Antonín Vlas
ČR: Na Borku 1623/ BRD: Am Obstwiese 3A Schwante
431 11 Jirkov / 16727 Oberkrämer (u Berlína)

telefon:
ČR:00420731118064
BRD:004915223639656
pravo-na-vlastni-telo@atlas.cz

DVACET DŮVODŮ PROTI OBŘÍZCE

15.05.2017 23:58

                      článek jedné americké autorky, který je určený především pro ženy

 

                       Můj syn....

 

                       

 

                    ....se narodil  perfektní.

 
     "Když americký lékař tvrdí, že ta obřízka zabraňuje infekci močových cest nebo rakovině penisu, tak je upřímný. A on to ví stejně tak jako středověký čínský lékař, který tvrdil, že bandážování noh zabraňuje vzniku ploché nohy. A když se mě někdo zeptá: "A co míra zbytečných HTI, které se zabraňuje mužskou obřízkou?" Pak mu odpovím: "A co míra zbytečných HTI, kterým se zabraňuje ženskou obřízkou?" Druhá otázka je naprosto absurdní, pokud nejste opanován kulturním předsudkem, který by vám zabraňoval mít jasný vztah proti ženské obřízce. Proto i první otázka nemůže být o to méně absurdní."
 
     Dr. med. Martin S. Altschul 
 
 
 

               Obsah

 
     1) Ty bolesti jsou nesnesitelné
     2) Ten zákrok a bolest mají dlouhodobé následky
     3) Je to genitální mrzačení
     4) U miminek a malých chlapců je ta předkožka přilepena jako nehet.
     5) Chlapci mají stejnou hodnotu jako dívky.
     6) Ta obřízka je nesmysl a je absolutně zbytečná
     7) Nikdo nemá právo to dítěti nechat udělat
     8) Obřízka snižuje citlivost
     9) Obřízka přináší problémy i pro ženské partnerky
     10) Možnost volby vždy existuje, pokud je dotyčný dospělý.
     11) Obřízka je nezvratná
     12) Obřízka je riziková, v nejhorších případech může mít i smrtelné následky
     13) Miminka říkají, že nechtějí být obřezána
     14) Obřízka narušuje přirozenou pohodu a způsobuje negativní vazbu matka - dítě
     15) Obřízka protiřečí přirozené výchově a attachmentu - parenting - kontaktnímu rodičovství, což je výchova prostřednictvím lásky.
     16) Obřízka je středověká, hrozně krutá a nemocná
     17) Být připoután s nataženýma rukama a nohama je pro miminko mučení
     18) Historické důvody pro obřízku
     19) Osmdesát procent na světě je intaktních tedy neobřezaných
     20) Předkožka je nezbytnou a fascinující částí těla.
 
     

     Die Erklärung zur Genitalen Unversehrtheit von Doctors Opposing Circumcision

      

      Fakten die gegen die Beschneidung sprechen Fakta hovoří proti obřízce

 

 

              

              1) Ty bolesti jsou nesnesitelné

 
     Ta předkožka je přilepená jako nehet.
 
     Musím ještě něco dodávat?
 
     Nezapomeňte si zapnout zvuk, když si budete prohlížet další video.
 
     (To video je novorozenecká obřízka. Je třeba poznamenat, že ta obřízka je vždy bolestivá. Dokonce i v případě, že jde o starší dítě, a to buď z rituálních důvodů nebo kvůli "fimóze" a to obřezávání je prováděno v celkové anestezii, takže dítě trpí několik dní po anestetii fyzickou bolestí v průběhu hojení rány)
 
     To,  že máme legální a právní možnost volby takto nevinnému a bezmocnému miminku způsobit takovou bolest při naprosto zbytečném zákroku, je dokladem toho, jak ještě daleko musíme ujít, abychom opustili dobu temnoty, ve kterých ještě stále hluboko vězíme.
 
     Na 50% obřízek v USA je prováděno bez jakéhokoliv druhu anestetik. Při zbývajících 50% se používají povrchně aplikované masti, které jsou plné rizik. Na rozdíl od toxických narkotik při nich nemají lékaři čas čekat, až to anestetikum zabere. Počkají hodinu, nebo i méně. Někdy počkají jen pár minut, i když je doba, než ty masti zaberou zhruba 2 hodiny, někdy i více. Ke všemu tomu, u dětí mladších 6 měsíců nemohou být ty masti použity po dobu delší než je jedna hodina.
 
     Dorzální blokace a další injekční anestetika při lokální anestezii obnášejí své vlastní problémy. Bolest injekce lokálního anestetika je pro miminko značná a pro novorozence je to přinejmenším šok. Pak zůstává otázkou, zda ta blokace vůbec funguje - mnohým se to prostě nezdá, jak mnozí vědí i sami. Někdy to trvá déle a je třeba použít další dodatečné injekce...to však lze dělat pouze s dospělým, ale ne s miminkem. Takže nevíme, jak má to miminko velké bolesti, když pláče. To je velké a nechutné legalizované mučení, když někteří rodiče nechávají obřezat své synky (normálně se to děje v USA, žel, poslední dobou se ten zvrácený obřízkový průmysl šíří i do ČR). Jak by se ten nechutný zákrok dal označit? Ale přesto, že je to nazýváno růžemi .. je to mučení.
 
     Pak máme milióny a milióny dalších chlapců, kteří jsou obřezávání bez anestetik, protože to tak vyžaduje rituální a náboženská praxe.
 
     Není to tak dlouho, co byla vedena debata o tom, zda miminka cítí bolest, když je jim redukován nejcitlivější orgán jejich těla. To, že bolest necítí, je už vědecky vyvráceno. Ale myslí si, že se mnozí ještě drží té myšlenky, (žel, v ČR se té myšlenky drží nemálo lékařů) že miminka a malé děti nic necítí, nebo to mnozí obhajují slovy: "vždyť, se jim ještě nedávno podařilo projít porodní cestou, ne?" a snaží se dokázat, že miminko necítí takovou bolest jako dospělý. Někdy je křik a pláč novorozence tak častý, že se to při té operaci opomine.
 
    Studie prokazují, že miminka při té operaci cítí extrémní bolest.
 
    Více než tucet studií potvrzuje extrímní bolest během obřízky u novorozence. Bylo to popsáno jako jedna z nejbolestivějších operací, která je provázena v novorozenecké medicině. V jedné studii výzkumníci dospěli k závěru, že je ta bolest "vážná a trvalá". Byla naměřena zvýšená teplota, frekvence 55 tepů za minutu, tedy o 50% vyšší zvýšení, než je normální stav. Po obřezání se koncentrace kortizolu v krvi zvýší o 3 a 4 násobek koncentrace před obřízkou.
 
     Vědci potvrdili:
 
     "Taková úroveň bolesti by byla pro starší pacienty neúnosná"
 
      Když jsme ho položili na břicho, tak se rozplakal. Pokud je jeho plena mokrá, tak pláče. Nikdo z chlapečků, kteří nebyli obřezáni, takovýmto způsobem nepláče. Obřezaná miminka jsou předrážděná a je těžké je uklidnit. Níže jsou poznámky ke kojení po obřízce:
 
 
 
     Miminka mohou přežít i mučení, zneužívání a mnoho dalšího psychického a fyzického trýznění a druhý den ráno vypadají docela dobře a usmívají se na ty lidi, kteří jim to udělali. Myslíme si pak, že necítí žádnou bolest, když s nimi nemůžeme komunikovat jazykem, abychom to pochopili? Nebo je možné, že reagují jako mnozí dospělí velmi uzavřeně na bolest, kdy si takový dospělý tu událost znovu a znovu promítá v hlavě, a pak se ta miminka trápí po delší dobu a pláčou? Jak může miminko dát nejevo nepřetržité utrpení, když nedokáže mluvit a nezvládá to, co v naši kultuře považujeme za komunikaci? To, že křičí a vzpírá se proti připoutání pro nás není dostatečně zjevné a jasné.
 
    Muži, kteří byli obřezáni až v dospělosti tvrdili, že to bylo neuvěřitelně bolestivé, když jim byla odřezávána a odstraněna předkožka. Jsou na tom však stále relativně dobře ve srovnání s miminkem, protože předkožka miminka je ještě přilepena k žaludu. "Slepení" je označení, které se používá v lékařských učebnicích. To slepení se rozpouští pomalu a postupně tak, že někdy je to slepení předkožky se žaludem rozpuštěno až někdy ve věku kolem 10 let a déle. A tak má miminko nebo batole nejen bolest kvůli samotné obřízce jako ji má i dospělý, ale má dodatečně ještě velkou bolest kvůli tomu, že je při tom jeho slepená předkožka násilně odtrhávána od žaludu.
 
    Pokud na té obřízce ještě stále trváte, pak můžete klidně přemýšlet o těchto otázkách:
 
    * Jste si opravdu jistí tím, že to anestetikum, mast nebo injekce, která sama o sobě může být bolestivá, zabere? Jak si můžete být jistí, že bude mít ten správný anestetický účinek?
 
     * Můžete si být jistí, že to anestetikum, před tím, než je miminko obřezáváno, zabralo? Jedná se o vážný problém, protože miminko nemůže normálně komunikovat.
 
     * Víte proč lékaři nechtějí, abyste byly přítomny u obřízky vašeho miminka a proč to nedovolují?
 
     Možná, že budete mít na paměti, že matka instintivně chrání své dítě. Kdybyste viděla, jak je vaše dítě připoutáváno a zoufale po vás volá, tak byste měla nutkání své miminko popadnout a utéci s ním pryč. Věřte přírodě a uvědomte si ten instinkt. Právě při tomto zneužívání jsou ta miminka daleko od svých maminek a tak je zabráněno tomu, aby ten instinkt mohl zafungovat.
 
     Jedna přítelkyně mi řekla, že by nemohla sledovat, jak je její dítě obřezáváno. Tak jsem se jí zeptala, zda by se okamžitě starala o dítě, které by utrpělo úraz a trpělo by silnými bolestmi? Odpověděla mi: "Samozřejmě, je to má povinnost?"
 
    "Mohla by jste být u té operace a sledovat bolest a krvácení vašeho syna?"
 
    "Vidím každý měsíc krev na svém spodním prádle. Pro svého syna bych prošla ohněm, kdyby tomu muselo být."
 
     Tak jsem se jí zeptala: "Co je u té obřízky v tomto tak odlišné? Co je toho příčinou?"
 
     Otvírala a zavírala tiše ústa jako zlatá rybička a dávala najevo, že jsem ji "jen" položila nepříjemnou otázku.
 
     Srdečně gratuluji. Ona právě přiložila několik liber na vinu světa. To je mi teda mateřství!
 
     Ty, kteří to stále ještě chtějí provádět svému dítěti, by alespoň měly mít odvahu a slušnost být u toho přítomné. Nechte si projít hlavou, proč u toho nechcete být a proč zavíráte oči a uši, proč je to pro vás tak těžké. Nejedná se o vás, ale jedná se o vaše děti. Tak je nechte být.
 
     Další internetové materiály a texty:
 
 
 
 

               2) Ten zákrok a bolest mají dlouhodobé účinky

 
     Ne že by to muselo být řečeno jednou a pak ještě extra.
 
    Nevzpomínáme si na nic z vědomého z doby, kdy jsme ještě byli miminkami a většinu z našeho raného dětství si pamatujeme jen útržkovitě. To nás vedlo k přesvědčení, že všechno, co se stalo béhem této "temné" oblasti naší paměti na nás nemá vliv.. Dnes, jak věda a psychologie postupuje čím dál a tím dále, se nám ukazuje, co bylo dříve prozkoumáno pouze povrchně, že je tato myšlenka daleko od reality.
 
    Ty roky rané výchovy, i když se je jako dospělí nepamatujeme mají obrovský význam a dopad na naše budoucí reakce, na naše vztahy a na naše celkové interakce s okolním světem kolem nás. Pokud jsme zbavení přirozeného bezpečí u naší matky a nejintimnější část našeho těla zachvátí bolest a ta část pak byla změněna, když jsme byli s nataženýma rukama a nohama připoutáni ke stolu, tak je dopad toho v tomto světě nesmírný.
 
    To by nás nemělo překvapit: Avšak často slýchávám: "Na to jsem vůbec nepomyslela. Je to proto, že o tom nepřemýšlím. Děláme to proto, že je to sociální normou, že je to zvykem lékařské mytologie a existuje jen nepatrný zlomek lidí, kteří o tom vědí".
 
    Důsledky traumatu v disociaci, separace traumatické zkušenosti vědomí.
 
    Traumatické účinky obřízky mohou být lépe studovány u starších dětí, protože starší děti mají lepší přístup ke své paměti a jsou schopny o tom mluvit. Dvě studie zkoumaly, jak to probíhá rituálně bez anestezie v Turecku.  Die erste StudiePrvní studie byla provedena krátce před a po obřadu u 4 až 7 roků starých chlapců  a vedla k následnému výsledku: "Ta obřízka je dítětem vnímána jako agresivní útok na jeho tělo, které bylo poškozené, zmrzačené a v některých případech bylo vnímáno, že bylo kompletně zničené." Podle té studie ta obřízka vedla ke zvýšené agresivitě a k oslabení ega, což způsobilo ústup a sníženou adaptibilitu (adaptibilitu jedince na jeho prostředí). Tento samoústup je obranná reakce, která má dotyčné chránit před dalšími útoky.
 
 
     Další výzkumné materiály:
 
     
 
1111
 
 

                  3) Je to mrzačení pohlavních orgánů

 
 
     Zvyk lidí se usmíří s každým zvěrstvem a móda bude popohánět k tomu, ten zvyk převzít.
 
     ~ George Bernard Shaw
 
     Každý, kdo nechal obřezat svého syna, když tu čte "zmrzačení" se nesměle stahuje zpět. Avšak je to správný termín. Ten termín používáme často, přestože lidé neradi slyší nepřibarvenou pravdu o té věci.
 
     Při ženské verzi u pohlavních orgánů se normálně používá mrzačení ženských pohlavních orgánů, anglicky Female Genital Mutilation (FGM) a to je používáno ve většině lékařských a právních oblastí.
 
     Pokud budeme používat tento nepříjemný termín, tak je to z dobrého důvodu. Nejedná se o název, který by nám měl být nepříjemný, ale je to pravdivé označení.
 
     Zajímavá paralera:
 
    Společné prohlášení WHO / UNICEF/UNFPA WHO / UNICEF / UNFPA znovu potvrzuje, že je správné použití slova "zmrzačení" a též myšlenka, že tato praxe je porušením lidských práv žen a dívek a proto pomáhá snaze národů o její odstranění... Také to vysvětluje, že takové rodiče irituje tvrzení, že oni "mrzačí" své dcery .
 
     Female Genital Cutting - wikipedia
 
 
     Nepřipadá vám to povědomé - zejména obřízka chlapců splňuje  kriteria "zmrzačení" a to z následujících důvodů
 
     -  odřezáním nebo jiným způsobem uděláním nepoužitelným
 
     -  odstranění údu nebo některé jeho důležité části.
 
     Ta předkožka je odříznuta a zničena. To samo o sobě splňuje kritéria. Někteří popírají, že ta předkožka je "nezbytně nutná". Samozřejmě, že můžeme žít bez ní, ale existuje mnoho částí těla, bez kterých můžeme také žít a přesto jsou důležité (právě jsem viděl v televizi, že se lodr Halifax narodil bez levé ruky a také žil. Redaktor PNVT). Co se tedy rozumí pod pojmem "důležitý" v našem případě?  Nezbytně nutná pro přirozenou funkci penisu. Ano, obřezaný penis "funguje", ale už nefunguje přirozeným způsobem. Informace o přirozených funkcích penisu a předkožky najdete v oddílech o ztrátě citlivosti a o problémech žen obřezaných partnerů.
 
 
 

               4) U miminek a malých chlapců je ta předkožka přilepena jako nehet

 
     Odtrhni nehet. A ucítíš bolest.
 
     U kojenců a malých chlapců je ta předkožka spojena se žaludem stejným způsobem. Lékařské texty to popisují jako "slepení". Žalud a předkožka jsou u nich "jedno" Předkožka a žalud se odděluje postupně během doby, dokud se ta předkožka neoddělí od žaludu a může se volně pohybovat. Nehty lze také dítěti snadno odtrhnout. Každý, kdo má děti ví, že se to může stát  a že je to pak hrůzný stav. Můj syn ztrácel tu a tam malé kousky svých nehtů. Jeho nehty jsou jako papír. Předkožku dětí je možné strhnout násilně. To je stejně možné jako z nehtem.
 
     Stejně tak jako žalud klitorisu - často je to též nazýváno žalud - je žalud penisu vnitřní orgán, který bývá odkryt pouze při pohlavním styku. Je důležité nikdy nestahovat chlapcovu předkožku, protože z toho mohou vzniknout škody. Chraňte své neporušené syny před lékaři, kteří plánují tu předkožku strhnout během vyšetření. Přece nebudete nikdy svému dítěti tahat nehet zpátky, abyste se podívali, co je pod ním, pod ním to drhnout, protože to by způsobilo velký problém. Musíte rychle zasáhnout, pokud by lékaři chtěli tu předkožku strhnout, abyste je zastavili, než způsobí škodu. Pokud se lékař nebo jiný pracovník zdravotní péče snaží stáhnout předkožku vašeho syna nebo to už udělal, tak si přečtěte následné pokyny, které je potřeba dodržovat, aby se zabránilo tomu, když se to pokouší udělat u dalšího chlapce: Eine Warnung für Mütter mit intakten Söhnen Varování pro matky  neporušených synů.
 
     Pokud byla ta předkožka odstraněna, neexistuje absolutně nic, co by mohlo chránit trvale odkrytý žalud. To co mělo být vlhké a hladké mělo to mít červenofialový vnitřní tělesný povrch, jako je například na vnitřní straně úst, se stane suchým a zvrásnělým a má to stejnou barvu jako okolní kůže.
 
     Obřezaní muži mají jen málo maziva pro pohlavní styk, protože chybějící předkožka neumožní uchování předejakulační tekutiny. Proto je to klišé, které v naší západní kultuře přetrvává, že je to pouze žena, kdo přináší vlhkost a mazivo. Žena nemůže poskytnout všechnu vlhkost, která je nutná k tomu, aby se zabránilo otírání pokožky v průběhu sexuálního styku.
 
     Dokonce i při penetraci pochvy jsou lubrikanty a umělá maziva nezbytné snad kromě ovulace. Hlavní část tření by měla být eliminována předkožkou a ne umělými mazivy. Kromě toho má velké procento obřezaných mužů kvůli snížené citlivosti tendenci více bušit, aby dosáhli potřebných pocitů.
 
     Jednou jsem potkala zdravotní sestru, která tvrdila, že je obtížné tu předkožku ošetřovat. Ale co je to ve srovnání s pooperační fází hojení, včetně péče o ránu. Tak jak to může být obtížné? Ve skutečnosti existují tři pravidla pro řádnou péči pro neporušený penis:
 
     1. jednoduše - nechat na pokoji!
     2. jednoduše - nechat na pokoji!
     3. jednoduše - nechat na pokoji!
 
    Uhhh, to mi nepřipadá těžké. Uběhly dva roky a já jsem nikdy neměla nikdy žádný problém s penisem svého syna. On se samočistí a po pravdě řečeno, je to část těla, kterou lze v čistotě udržovat nejjednodušeji. A to není jen zvláštní "štěstí". Na 80%
mužů na světě je neporušených. (K tomu číslu bude krátký komentář u předposledního argumentu. Redakce PNVT). Problémy  mohou nastat se všemi částmi těla: s ušima, očima, rukama, nohama, se srdcem, s mozkem a ano, dokonce i s penisem a předkožkou. Všechny ty problémy jsou velmi vzácné na to, co se dá očekávat jen proto, že chlapec a muž ještě tu část těla má.
 
     
 
 
 

               5) Chlapci mají stejnou hodnotu jako dívky

 
 
     Jednoho dne bude mrzačení mužských pohlavních orgánů mimo zákon, stejně tak, jak je tomu dnes ve většině zemí světa u žen.  Ženy a dívky bývají v některých kulturách mrzačeny ze stejných důvodů, ze kterých mrzačíme naše chlapce. Z důvodů jako je náboženská morálka, hygiena, ochrana před onemocněním nebo jen ze zvyku. Někteří, když viděli všechny ty části ženského těla, tak věřili, že nemají žádnou funkci, že jsou špinavé, nesmyslné a živnou půdou pro sekrety a nečistoty a stejně tak, že jsou příčinou nemorálního chování. Na to bylo po dlouhou dobu poukazováno jako na předkožku. Na obou dvou stranách, jak na mužské tak na ženské to jsou však pouhé mýty. Rizikové a velmi škodlivé mýty.
 
    Ženským protějškem předkožky je klitoriální kapuce a ne labia neboli stydké pysky, jak se často předpokládá. Ta se stejně jako u muže nazývá Präputium předkožka a po tisíce let je též am stärksten verunglimpfte Körperteil nejvíce očerňovanou částí těla.
 
     Existují různé formy FGM, které se liší jejich závažností a to od pouhého odstranění klitoriální kapuce až po odstranění celých a to i velkých stydkých pysků i samotného klitorisu, Avšak odstranění pouze klitoriální kapuce, tedy ekvivalentu mužské předkožky se nazývá Weibliche Genitalverstümmelung vom Typ 1a mrzačením ženských pohlavních orgánů typu 1a. Tato forma mrzačení ženských pohlavních orgánů odpovídá "obřízce" mužů a je považována za nezákonnou ve většině částí světa. FGM má dokonce u OSN svůj vlastní památný den - 6. února - International Day of Zero Tolerance to Female Genital Mutilation Mezinárodní den nulové tolerance k mrzačení ženských pohlavních orgánů.
 
    (Jenom pro upřesnění. Jako u FGM, tak i u MGM existují různé styly, podle toho kolik je odstraněno, částečná obřízka a u úplné obřízky vysoká, kdy je značná část citlivé vnitřní předkožky zachována a jizva je daleko od žaludu, nebo nízká, kdy je celá citlivá vnitřní předkožka i s uzdičkou odstraněna. Autorka článku je Američanka a v USA převažuje v drtivé většině vysoký styl, který odpovídá FGM 1a. Kdežto v Evropě převažuje nízky styl, který odpovídá FGM 2, kdy je odstraněna klitoriální kapuce a kompletně i malé stydké pysky, takže zůstanou pouze velké stydké pysky a natrvalo odkrytý žalud klitorisu. Při FGM 3 je odstraněno kompletně vše, i klitoris i velké stydké pysky. Redakce PNVT).
 
     Předpokláídáme, že i mužská obřízka bude mít svůj den. (Už ho má, ale pouze mezi intaktivisty. Je jím 7. květen. Redakce PNVT).
 
     Nazývání mužské obřízky jako "zmrzačení" a její srovnání s FGM vyvolává u obřízkochtivých rodičů silné emotivní reakce. Bylo mi osobně řečeno, že se jedná o "urážlivé" nebo "směšné" srovnání. To je jen důkazem neznalostí faktů o pohlavní "změně" a to jak mužské, tak i ženské. Zřejmě je odstranění ženské předkožky klitorisu zcela odlišné od odstranění předkožky penisu.
 
     Ou, je tam zřetelný rozdíl...klitoriální kapuce dospělé ženy je winzige Struktur  drobná struktura; předkožka dospělých žen má 100 cm2 (10x10cm) aus hocherogenem Gewebe 100 cm 2 (10x10cm) vysoce erotogenní tkáně !
 
     Představa, že příroda nebo Bůh udělali u mužů nebo žen chybu, je směšná. Příroda chyby nedělá. Jsme to my, kdo dělá chyby.
 
     FGM je nejrozšířenější v severovýchodní Africe a nejčastěji se tam provádí u malých dívek. Paralery jsou zajímavé:
 
    - matku irituje termín "zmrzačení". Nemyslí si, že to, co nechala udělat své dceři je zmrzačení
 
    - věří tomu, že to pomáhá předcházet nemocem, věří, že to její dceru dělá "čistší"
 
    - věří, že obřezané genitálie vypadají lépe než přirozené, věří že po obřízce neexistuje vůbec žádný rozdíl v sexuálním prožitku, nebo že je to pro její dceru ohledně toho prožitku lepší
 
    - některé z obřezaných žen prožívají orgasmus a tak věří, že jejich sexualita je plně funkční, že jim nebylo uděláno nic, co by bylo traumatizující a že jejich sebeurčení nebylo narušeno. Proto nechají udělat to samé svým dcerám
 
    - matka se domnívá, že má právo to své dceři nechat udělat
 
     Takže, pokud jste žena s intaktní předkožkou, jste ráda, že ji máte, nebo si myslíte, že je lepší být obřezána, protože "vaše matka je také" nebo proto, že ta předkožka je "nečistá" nebo je "špinavá" nebo je "ošklivá".
 
 
 

              6) Obřízka je nesmyslná a naprosto zbytečná

 
     Zůstat beze změny je přirozené. Podstoupit zbytečnou operaci hned po narození přirozené není. Obřízka nemá žádné zdravotní výhody.
 
     HIV je doposavad jedinou lékařskou oblastí, kde výsledky studií občas mírně mluví ve prospěch obřízky. Ale ne u drtivé většiny dospělých mužů.
 
     Poté, co byl vzat v potaz věk a počet partnerů, nebyla zjištěna žádná kolerace mezi mírou obřízky a počtem pohlavně přenosných chorob s vyjímkou nespecifické uretitidy, kde byly mírně vyšší počty u obřezaných mužů a penilní kandidózy, kdy byly naopak mírně vyšší počty u mužů neobřezaných.
 
   Obřízka neměla vůbec žádný vliv na některou ze sexuálních obtíží, na které jsme se ptali... kromě toho se obřezaní muži chovají v sexuální oblasti méně odpovědně, protože jejich tělo vypadá neatraktivně. Nebyl nalezen žádný vztah mezi chybějící obřízkou a problémy s erekcí. Poté, co byl zohledněn věk, tak byla nepatrně vyšší pravděpodobnost, že obřezaní muži v poslednícj 12 měsících více sami masturbovali.
 
 
     Mně osobně se líbí odpověď tohoto muže na ta data:
 
     "Proč vůbec lidé provádějí takové průzkumy? Nikdo si přece nenechá žádnou jinou část těla jednoduše odříznout pro nepravděpodobný případ, že s ní snad později onemocní"
 
     komentář od Petera Hoacha
 
     
   Zastánci obřízky tvrdí, že je ta obřízka nutná v kojeneckém věku, aby se zabránilo rakovině penisu a pohlavně přenosným nemocem.
 
    Dítě není sexuálně aktivní! Neexistuje žádné riziko, že by dostalo pohlavně přenosnou nemoc. Takže to znamená: může se počkat.
 
    Pokud jde o rakovinu penisu, neexistuje žádné riziko, že by ji dítě dostalo v kojeneckém věku a profylaktická chirurgie u kojenců jsou v tomto případě jen bludy. Uvědomte si, že ta rakovina penisu je mnohem vzácnější než rakovina prsu u mužů. Každým rokem je v USA u 2000 mužů diagnitifikována rakovina prsu na níž 500 mužů ročně zemře.
 
     Jeden muž ze sta tisíc dostane rakovinu penisu. Když někdo tvrdí, že je to důvod k obřízce, tak si můžeme být jisti, že máme co do činění se zavilým zastáncem obřízky, který to žene do extrému, protože taková frekvence není platným argumentem pro mrzačení dítěte hned po narození. Není to vůbec žádný argument a navíc je to velmi odporné.
 
     Infekce močových cest - HTI mají aspoň jednu statistiku v úplných číslech a ta dle té statistiky postihuje 1 až 2% chlapců. Pokud té statistice budete věřit. Tu infekci však dostává až 8% děvčat. Je to také jediný argument probřízkových aktivistů pro obřezání dítěte už v kojeneckém věku. Ta HTI se ale snadno léčí a je jen velmi nepatrná pravděpodobnost, že kvůli ní dojde u dítěte k poškození ledvin.
 
     Celkově vzato, tvrzení o zdravotních důvodech je nejslabší částí argumentace zastánců obřízky. Studie prokazují, že ta obřízka nemá vůbec žádné výhody, ani v raném věku ani později. Předchozí studie, z nichž jsou vyvozovány výhody obřízky jsou obskurní - rakovina penisu nebo břídilské - infekce močových cest nebo futuristické - pohlavní nemoce, že to vypadá směšně.
 
     Neexistují žádné výhody z mrzačení pohlavních orgánů ale jak u chlapců, tak u dívek to přináší mnoho nevýhod a rizik.
 
     S vyjímkou velmi vzácných zdravotních problémů, jako je Phimose fimóza neexistuje žádný důvod pro odstranění předkožky (fimóza sice není vzácná, ale není vůbec žádným důvodem pro amputaci předkožky, i když je mnohdy při jizevnaté fimóze nutná operace tak dnes existují moderní operační metody s úplným zachováním předkožky. Řešení fimózy amputací předkožky je zmrzačující a předpotopní. Redakce PNVT) Nechceme přece operovat oční svaly hned potom, co dítě přijde na svět a operovat ty oční svaly u všech dětí jen proto, že některé děti šilhají. Předkožka je normální částí těla a její odstraňování je nesmyslné a v naší kultuře se to děje jen z toho důvodu, že je to tradice.
 
     Lze konstatovat, že obřezání dýně na Halloween je pěkná tradice. Obřezání penisu dítěte jen z toho důvodu, že ostatní členové rodiny jsou obřezaní ale není vůbec pěkné.
 
     Historie obřízky je založena na myšlenkách náboženství a morálky. Avšak to je jen výmluva. Na počátku dvacátého století byly záminky o zdravotních výhodách obřízky velmi populární. To, že je perfektní zdravá část těla odstraněna nemá žádný zdravotní přínos a to se týká i předkožky, aby to bylo jasné!
 
     Je však zajímavý seznam věcí, o kterých lékaři tvrdili, že se jim dá vyhnout, pokud dotyční budou obřezáni.
 
     Více než 100 let je ta obřízka nemocí pro hledání problému a ten problém byl typický pro nejděsivější nemoce té které doby:
 
     * hysterie z masturbace v 19. století
 
     * pohlavně přenosné nemoce po první světové válce a rakovina penisu v roce 1930
 
     * rakovina děložního hrdla v roce 1950, kdy ta rakovina byla děsivě líčena
 
     *  infekce močových cest v roce 1982
 
     * a HIV v současné době.
 
 
     
 
 
 

               NÁBOŽENSKÁ VÝHODA

 
     Někteří budou tvrdit, že genitální obřízka přináší výhody a proto jí Bůh od náboženské komunity vyžaduje. U židů je to například smlouva s Bohem, kdy jsou obřezáváni chlapci ve věku 8 dní. Pouze 3% procenta izraelských židů, před pár lety to bylo 0%, odmítá nechat obřezat své syny. Hnutí proti MGM však neustále sílí a i mezi věřícími židy jsou tyto věci řešeny.
 
    Je zde však možnost volby obřadu Brith Shalom nebo Brith beli Milah - Smlouva bez obřezání. Chlapec se tak může rozhodnout, zda jeho předkožka mu bude odstraněna, až vyroste. To je jediný správný přístup. Bůh tomu bude rozumět. Co je Bůh, pokud není zdrojem veškerého poznání? Pokud věříte ve mstivého Boha, tak možná budete mít strach, že Boží hněv dopadne na vašeho syna. Nebojte se o svého syna. Bůh nebude vinit vašeho syna, protože to rozhodnutí nebylo jeho a on tak nemůže nést vinu za svůj neporušený penis. Rozhodnutí ho nechat neporušeného bude vaše. Proto ta odpovědnost padne na vás.
 
     Pak nastává otázka: Máte odvahu přijmout vinu za to, že jste chránili genitální integritu svého syna, aby on sám mohl učinit vlastní rozhodnutí v pozdější dobu?
 
    Je zde něco k zamyšlení. Bůh může nechat nahlédnout do vašeho srdce jasněji, než to můžete udělat vy sami. Bůh ví, že jste jednali z lásky a proto vám odpustí. Milující rodina vám také odpustí. Nikdo nebude popírat toto tvrzení, pouze fanatický šílenec. Bůh stvořil předkožku. Ne, Bůh není hloupý.
 
     Budete jednat z lásky, nebo se necháte ovládnout strachem? Důkladně se nad tím zamyslete. Obojí je snadno zaměnitelné.
 
     
 
 
 

               7) Nikdo nemá právo to dítěti nechat udělat

 
     Mnozí rodiče říkají, že je to jejich "rozhodnutí" a že mají právo to učinit. To je špatně! Tělo vašeho dítěte není váš majetek. Je to jeho tělo od narození až do smrti. Nesete odpovědnost za to, aby bylo jeho tělo v bezpečí, čisté a zdravé a nic jiného.  To je vše.
 
     Odstupte zpět!
 
     Máte volbu odříznout stydké pysky vaší dcery. Považujete to za rozhodnutí, které můžete učinit? Proč ne? Změnili byste operací ušní otvor vašeho syna? Proč ne?
 
     Jsme zmatení a myslíme si, že do kategorie rozhodnutí ohledně našich dětí, jako je očkování, výběr školy a zubařská péče patří i rozhodnutí o odstranění dokonalé zdravé části jejich těl, pro něž není jiný důvod než osobní "preference" rodičů.  Obřízka se stala (v USA, žel se ta nesprvedlnost šíří i do ČR) předmětem rodičovské "volby". To je čiré šílenství a nedostatek jasného myšlení a poznání.
 
     Pokud jste někdy měli nevlastní dítě, poznáte zvláštní pocit, jak se starat o dítě, které není "vaše" a také nikdy nebude. Takové dítě je svěřeno do vaší péče, ale na rozdíl od vlastních rodičů nečiníte dlouhodobé rozhodnutí v zájmu toho dítěte, protože by se to nelíbilo jeho budoucí rodině, náboženství a preferencím dítěte.
 
     Škoda, že nemáme stejný respekt k našim vlastním dětem.
 
 
     "Soud neschválí žádnou léčbu,  pokud to není nezbytné a není to v nejlepším zájmu mladého člověka (123).... základem tohoto přístupu je respekt, které musí být veden K TĚLESNÉ CELISTVOSTI OSOBY. Podle striktního výkladu pravidel trestního práva státu Queensland by mohla být rutinní obřízka novorozenců považována za trestný čin"
 
     
 
 
 

              8) Obřízka snižuje citlivost penisu

 
     To je značně a nejvíc studovaný a nejviditelnější aspekt tohoto tématu. Bez ohledu na mnoho studií o tkáni předkožky jsou nejlepším důkazem o ztrátě citlivosti po obřízce studie u neporušených mužů, kteří byli obřezáni až jako dospělí. Hluboká lítost, že tu obřízku podstoupili je u nich téměř neodvratitelná. Ti muži byli obřezáni z důvodu přijetí nového náboženství nebo protože uvěřili mylným informacím o údajných výhodách obřízky nebo z jiných důvodů.
 
    Ta předkožka je plná vysoce citlivých nervových zakončení. Asi 3/4 vysoce citlivých nervových zakončení celého penisu je na předkožce!  A ta předkožka též zajišťuje, že je zachována funkce přírodního mazání. Ta předkožka je zároveň ochranným pláštěm. Odstranění toho pláště vystavuje trvale odkrytý žalud konstantnímu otírání o oděv. Intaktní muž má obvykle hrůzu, když na něco takového jenom pomyslí. Ačkoliv se někteří mylně domnívají, že trvale odkrytý žalud zvyšuje citlivost penisu a sexuální potěšení, tak je pravý opak pravdou. Penis se při vyrovnávání s novou situací postupně ztrácí svou citlivost. (Rychlost a míra ztráty té citlivosti je naprosto individuální a vůbec se to nedá dopředu odhadnout. Redakce PNVT). Čerstvě obřezaný muž prožívá zvýšenou citlivost, ale to je mnohdy více bolestivé než příjemné a trvá to poměrně krátkou dobu.
 
     Zeptáte-li se obřezaných mužů na jejich sexualitu a na jejich citlivost, obvykle říkají, že je vše v pořádku a skvělé, opravdu skvělé. Avšak oni nevědí, že by tomu mohlo být jinak. Člověku nemůže chybět nic, co nikdy neměl. Jen muži, kteří byli obřezáni až v dospělosti, toto mohou porovnat.
 
     Celý článek je plný důkazů a odkazů na ztrátu sexuální citlivosti kvůli obřízce. Ale podle zpráv mužů, kteří byli obřezáni až v dospělosti , je vidět ta snížená citlivost na jiném způsobu, kterým masturbují. Oni pak při masturbaci svírají tělo penisu opravdu velmi těsně. Pokud jste to nikdy nedělala a jste spolu sami s obřezaným mužem, pak obejměte - sevřete jeho penis a poproste ho, aby svou rukou znásobil jeho obejmutí, aby vám ukázal, jak těsně ho musíte držet a pak možná budete velmi překvapena. Ono je skutečně obtížné ten způsob hmatu delší čas vydržet. Intaktní muži vás obvykle "naučí", jak to dělat jemně. Řekněte mi, jak může poddajná vagina držet tempo s takovým pohybem. Není divu, že v naší kultuře (USA) je "těsná vagina"  svatým grálem.
 
 
     
 
 
 

               9) Obřízka způsobuje problémy ženským partnerkám

 
     Protože jsem žena, tak je pro mě toto téma obzváště důležitým aspektem celého mého výzkumu.
 
     Jednalo sw zejména o problémy ve vztazích a problémy, o nichž by lidé nikdy neuvěřili, že na vině jsou chirurgicky změněné genitálie muže. Avšak je užitečné, pokud máte trochu času o tom problému přemýšlet a pochopit ho.
 
     Zmrzačené / změněné genitálie znamená problém se sexem pro oběť  i pro partnerku oběti. Pochopit to není žádný intelektuální výkon. Najednou to všechno dává smys. Ale jak může nějaká žena svému partnerovi vysvětlit, že obzláště dlouhé a tvrdé bušení s příliš dlouhými tahy je vždy a vždy zase ktásné, zvláště když se to hodně prodlužuje, což je celkově vzato spíše rušivé...nechejte nás, abychom byly otevřené ... je to nudné, když to probíhá pokaždé takovým způsobem.
 
     Ženský orgasmus je během takového sexu často jen mýtus, přičemž většiny orgasmů může být dosaženo pouze během předehry, nebo když se jim jejich partner během specifické části sexu zvláště věnuje. Množství knih na americkém knižním trhu popisuje, že je u žen nízké libido fenomenální a popis mužských sexuálních dysfunkcí tomu jde v patách. Malý antropologický výzkum po celém světě přináší znepokojivou skutečnost, že tomu tak není u přírodních kultur. I když existuje mnoho různých faktorů, které k tomu v naši kultuře přispívají, tak je čas hodit kritický pohled na to, co tím chceme dosáhnout, když znetvořujeme své dokonalé pohlavní orgány. Opravdu chceme jen předstírat, že jsme byli šokováni, když se dozvíme, že ta obřízka může být významným faktorem v naší kultuře pro jeden z největších púroblémů ve vztazích?
 
     Emociální problémy, jako je nízké libido, sexuální frustrace, odcizení partnera, nedostatek odhodlání a fyzické problémy s natměrným třenímpři pohlavním styku, nedostatek stimulace klitorisu, jen abychom jmenovali alespoň některé. Původním důvodem je, že obřezaní muži, kteří mají sníženou citlivost penisu si zachovávají upřímě svou sexuální morálku.... to nejsou cíle pro trvalý milostný vztah v ložnici!
 
     Ztráta žádoucích 100 cm2 tkáně způsobuje, že je kůže na ztopořeném penisu velmi napnutá. A v závislosti na množství ztracené předkožky to může způsobit to, že ochlupení v ohanbí je taženo vzhůru, což může mít za následek obrušování pleti ve vnější části pochvy.
 
     USA mají jednu z největších mír obřízky na světě a ohledně nenáboženské obřízky se jedná o zdaleka nejvyšší míru obřízky.
 
     Jedním z nejčastějších problémů u obřezaného penisu je, že je příčinou tendence k chronické infekci močového měchýře u žen kvůli dlouhému bušení. Slyšíte mě děvčata? Vím, že mě slyšíte. Amen.
 
     Dalším problémem je vysychání vaginy. Je obtížné se svěřovat vašemu partnerovi, že vám zmizí vlhkost, když začne pohlavní styk. Možná, že zůstane jeho zachováno, když se dozví 90% oder natürlichen Gleitmittel, die die Frau produziert, mit nur einer Stoßbewegung des beschnittenen penis nach draußen befördert werden können že 90% přírozeného maziva, které žena produkuje, je dlouhými pohyby obřezaného penisu vytaháno ven. To je pak vystřízlivění!
 
     Dámy, to není vaše vina. S vámi je vše v pořádku! Není to ani vina vašeho partnera, protože on sám se pravděpodobně ocitl v situaci, kterou si on sám nemohl zvolit.
 
     Velmi vám doporučuji odkaz, abyste plně pochopily, jak jsme si poškodili sex, když jsme se domnívali, že ta předkožka je pouze "malým hadříkem kůže."  Wie die Natur ihn vorsah Jak si to příroda představovala.
 
     Následuje 10 odkazů na důvody, proč některé ženy bolí sex s obřezanými muži, s velmi zřetelnými fotografiemi nebo videi u téměř každého odkazu.
 
     VAROVÁNÍ: NÁSLEDNÉ ODKAZY OBSAHUJÍ CHOULOSTIVÉ OBRAZOVÉ MATERIÁLY
 
 
 
 
 
 
 
 
 
      9) Sex s obřezaným mužem může snížit pocity lásky pro partnerku.
 
 
     Možná že budete souhlasit s některých z těchto bodů a možná že se žádným z těchto bodů vůbec nebudete souhlasit. Bez ohledu na vaše zkušenosti je faktem to, že to ovlivňuje mnoho lidí. Některá z těchto poškození sexu se vám budou možná zdát přitažená za vlasy...ale to je poznámka.  Pokud jste nebyly v takové situaci, tak to stěží budete moci ohodnotit.
 
 
 

              10) Ta možnost bude existovat vždy, až chlapec vyroste

 
     To mluví samo za sebe. Ta předkožka patří mému synovi. Je to jeho rozhodnutí!
 
     Až bude můj syn dospělý, tak se může stát, že snad bude chtít být obřezán. V té době bude moci učinit rozhodnutí a bude si moci tu obřízku nechat udělat. Obráceně to není možné. Pokud by byl obřezán a chtěl mít v dospělosti předkožku, tak ji nikdy zpět nenabyde. Obnovení předkožky je sice možné, ale ta obnovená předkožka není srovnatelná s originálem, se všemi jeho původními citlivými nervovými zakončeními což má hodně co do činění s dalším argumentem...
 
 
 

               11) Ta obřízka je nezvratná

 
     Jakmile je pryč, je pryč. To je vše. Finito!
1     Obnovení předkožky není totéž jako mít originální předkožku. Procento mužů, kteří byli obřezáni až v dospělosti je velmi nízké.Procento mužů, kteří si obnovili svou předkožku je ještě nižší a to především proto, že vůbec nevědí, že ta možnost existuje. Existují však i takoví muži, kteří byli obřezáni až v dospělosti a později si obnovili své předkožky a ti hlásili své sexuální funkce a sexuální pocity na stupnici 0 až 10 se stupněm 10 před obřízkou, se stupněm 3 po obřízce a se stupněm 7 po obnovení předkožky.
 
     Obnovením předkožky nemůžeme docílit, že sexuální uspokojení dosáhne přirozené úrovně na stupni 10, ale stupeň 7 je pořád lepší než stupeň 3!!!
 
 
 

               12) Obřízka je riskantní a může být v extrémních přípasech i fatální

 
 
 
 
 
     "Je naprostým faktem, že v součané době existuje více úmrtí v důsledků komplikací obřízky než v důskedku rakoviny penisu.
 
     Je nepravděpodobné, že by rizika z obřízky odradila rodiče, kteří trvají na obřízce svého syna z náboženských důvodů. Avšak lékaři i s jinými rodiči by měli mít jasněji než mají teď, když nabádají k obřízkám novorozenců nebo i malých chlapců."
 
     Gellis SS. Circumcision.  Am J Dis Child 1978;132:1168. Obřízka
 
     
 

               13) Miminka říkají, že nechtějí být obřezána

 
     I když to vypadá směšně, tak toto musím napsat "hlasitě". Musím to tak napsat, protože svět je plný hlouposti. Jsou otcové, kteří skutečně věří, že jejich syn by měl být obřezán, protože oni dávají přednost tomu, jak vypadá jejich vlastní penis a jsou rádi, že jejich rodiče učinili takové rozhodnutí. Ze stejného důvodu věřím i matkám, které chtějí, aby jejich syn byl obřezán - ony vidí, že jejich partner je za to rád a že je spokojen se svým údělem  - a protože dávají přednost vzhledu obřezaného penisu.
 
     Děti vám nedají žádný "budoucí" souhlas. Taková věc neexistuje. Nedávají k tomu vůbec žádný souhlas a jejich odpověď je zcela jasná. Miminka vydávají pouze různé výkřiky a matky v přírodním prostředí, například v džungli, rozumí výkřikům svých miminek, které tam pláčí pouze zřídka. Většinou tam nepoužívají žádné pleny a ty matky "jednoduše" vědí, kdy má jejich miminko potřebu. Když se jeden ze Západu jedné takové matky zeptal, jak to mohou vědět, tak se ta matka užasle zatvářila a odpověděla: "Že myslíme, kdy má potřebu?".Ony to pochopí přirozeně ale pro nás je takové pouto mezi matkou a dítětem bláznivým tajemstvím.
 
     Kojenci efektivně komunikují a to poměrně komplexním způsobem. Jejich výkřiky se mění a dokonce i v naší kultuře můžeme poznat rozdíl mezi různými druhy jejich výkřiků, a tedy i výkřiky, které znamenají reakci na bolest. Pokud je vaše miminko nemocné, tak se vás lékař zeptá, zda to miminko nevydává naléhavý jasně znějící křik. Takový křik vyvolává paniku a u všech, kteří jsou v jeho okolí, zejména u jeho matky, příroda takovou reakci očekává.
 
     Podívejte se na to video znovu, pokud si nejste jisti, že slyšíte výkřik bolesti, vyjadřující též strach a zmatek.
 
     (To video nefunguje. Jedno takové jsem viděl a bylo to velmi nechutné. To miminko, malý Benny sice dostal do penisu umrtvující injekci, ale jeho křik byl jasný. Ozývalo se v něm jasné děsivé soustavné Néééééé!!!!!!!! Néééééé!!!!!!!!!!  Nééééééé!!!!!!!!. Už nechci nikdy nic takového vidět. Je mi na zvracení z lidí, kteří miminkům takové věci provádějí. Redaktor PNVT)
 
    Naše kultura má tendenci zapomínat. Ošetřuje naše děti méně a s menším respektem, než jsou ošetřováni dospělí. Pokud dospělý uhodí jiného dospělého, mohou být on nebo ona obviněni z napadení. Avšak dospělý může uhodit dítě a nic se mu nestane a mnohdy má ještě od okolostojících diváků pochopení. To samo o sobě vypovídá své. A to je pouze vrchol ledovce. Ubíráme svobodu našim dětem a pak se divíme, do jakého propadu a sociálního chaosu se dostáváme, kdy vysoko vyskočily počty depresí  a rozšířil se zločin...je to něco, co je velmi špatné a způsob jakým opečováváme naše děti je příčinou toho problému. Novorozenecká obřízka je pouze jedním ze způsobů, jak jsme ztratili naši přirozenou schopnost být rodiči.
 
 
 

               14) Obřízka narušuje přirozené kojení a negativně narušuje vazbu mezi matkou a dítětem

 
 
     Přírodní krmení z prsu je v naši kultuře už tak dost obtížné, protože při každém prvním náznaku problému dáváme svým dětem náhradní mateřské mléko. Žena nepotřebuje, aby její dítě mělo nějaký zbytečný stres, když dítě trpí bolestmi a zotavuje se z operace, čemuž se dá zcela vyhnout. Močení je pro chlapečky po obřízce bolestivé, také ležení na břiše ty chlapečky bolí. Existuje tolik věcí, které je rušivých o obřezaných chlapečků a to vše musí nová maminka zvládnout. Je třeba k tomu ještě něco dodávat?
 
     Statistiky dokládají, že neúspěšné pokusy dítě kojit jsou v USA velmi vysoké.
 
 
 

               15) Obřízka protiřečí přirozené výchově a attachmentu - parenting - kontaktnímu rodičovství, což je výchova prostřednictvím lásky.

 
    V dnešní době ja attacment - parenting - kontaktní rodičovství praktikován pouze zřídka. Ta forma výchovy je praktikována v kulturách světa, ve kterých je málo zločinu, nebo téměř žádný zločin a jen vyjímečně se tam vyskytují sociální dysfunkce a děti tam jen vyjímečně a zřídka pláčí. Antropologové a etnologové byli vřdy ohromeni těmito úžasnými rozdíly oproti naší kultuře a na toto téma bylo napsáno bezpočet textů, ale většina z nich jsou těžce srozumitelné pro laiky. Pro snadnější náhled do tohoto tématu doporučuji knihu The Continuum Concept Continuum Concept od Jeana Leidloffa a The Vital Touch  Vitální dotek od Sharona Hellera. To spojení bude silnější ale ne tak silné, jako když by se žilo v přírodním prostředí nebo v přírodě, ale mnohem silnější, než by tomu bylo jinak. To spojení se vede tak dobře, že není potřeba žádné jiné knihy, protože se vše učíte od vašeho mistra, vašeho miminka.
 
     Matka, která ignoruje své instinkty, bude často prožívat něco, co se nazývá "poporodní deprese". A miminko bude prodělávat něco, co se jmenuje "kolika". Máme nepřeberné množství léků pro oba tyto typické stavy a tak se to dá jednoduše "spravit léky" i přesto, že přirozená náprava je jednoduchá, Jen matku dostat k tomu, aby poslouchala své instinkty  a nechat ji se svým dítětem po 24 hodin denně. A to i když si stěžuje, že se cítí být "připoutaná" k dítěti. Měla jsem sama ty poporodní deprese a to dokonce velmi vážné. Prostředkem proti tomu byly správné informace a důvěra a tak přišla naprostá úleva, že jsem pak byla schopna vytvořit pouto se svým miminkem a tak ho mohla přimět k tomu, aby přestal plakat, jak jsem ho celou dobu nosila. Žádné kočárky, postýlky, žádná kolébka, žádné elektronické hlídání dětí, ale jen teplé okolí hrudníků.
 
     Miminka, která byla zkoumána v jiných kulturách se nehrbila, jako by měla bolest, nenatahovala nohy, jako by měla plynatost, nejevila se, jako by měla reflux a neustále neplakala. V případě, že na to miminko nebylo zvyklé, může chvíli trvat, než se získá jeho důvěra, tak ho jednoduše obejměte a držte ho, než se přizpůsobí. Máte-li pochybnosti, tak ho obejměte. Je to dobré pravidlo.
 
     Pokud jde o mě, byl to velmi důležitý bod, protože jsem své děti vychovávala v závislosti na kontaktním rodičovství. Příroda se postará o vše a to způsoby, které si neumíme ani představit. Existují zákonité mechanismy a souvislosti...třeba jak se mléko změní dotykem úst miminka a jak dát miminku to, co potřebuje. Jak tělo matky skrze ústa jejího miminka ví, co to miminko potřebuje. Skvělé!
 
     Ponecháme-li věci sami sobě a spolehneme-li se na přírodu a na instinkty našeho těla, tak by to mělo být dobré. Je-li matka oddělena od dítěte a to kdykoliv během prvních několika týdnů, tak to má dalekosáhlé důsledky, které náš současný zdravotnický systém vůbec nepřipouští. A to přesto, že mu důkazy tancují přímo před nosem.
 
    Když miminko pláče, tak ho chce maminka vzít do svého náručí, ale společnost ji tvrdí, že tak své miminko "zkazí". Po celá staletí necháváme svá miminka plakat a tak posloucháme spíše tyto rady než naše instinkty, když se rozhodujeme, zda si "zaslouží" získat naši náklonost a nebo je lépe "plakat" a zůstat sám. Naslouchejme svému miminku a ne zažitému porozumění. Ono nemanipuluje s vámi. Vy se snažíte s ním manipulovat. Ono se pouze pokouší znovunastolit řád.
 
    Nechme miminko na pokoji, nechme maminku na pokoji, oni vědí, co mají dělat.
 
 
 

               16) Ta obřízka je středověká, neskutečně krutá a chorobná 

 
     Lidé budou v budoucnosti nahlížet na mrzačení mužského pohlaví stejným způsobem jako na veřejné kuchání jako formy trestu nebo jako na pouštění žilou a používání pijavic v historické lékařské praxi. Ta obřízka patří mezi komické lékařské nápady a praxe předminulého století. Věří se, že je to pokrokové ale ve skutečnosti se jednalo o dětinskost vědeckého věku. Když je něco tak rozšířené, že se to stane součástí kultury, tak pak mnozí nevidí, jak tomu ve skutečnosti je. Pokud však upřete přesný pohled zpět a popřemýšlíte, co se děje se zranitelnými a důvěřivými dětmi, může pak rozumný člověk učinit jiný závěr, než ten, že je ta obřízka chorobná, barbarská a středověká?
 
 
 

               17) Být připoután s nataženýma rukama a nohama je pro miminko mučení

 


     Některá miminka jsou připoutána, jiná držena. Některá zápasí proti svým poutům, že pak musí být cirkumstraint příšroubován k operačnímu stolu. Některá miminka od hlasitého křičení až zvrací, některá ze stresu silně krvácí. A to se děje někdy ještě dříve než se začne s mrzačením jejich genitálií a to se často děje bez umrtvení.

     Miminko má přirozený instikt ke přikrčení, nejlépe k matčině prsu. To je dobrý důvod pro fotografii, ale nemělo by zůstat pouze u tohoto okamžiku ale miminko by tak mělo zůstat po určitou dobu. Pokud miminko jeho mamince vezmete, normálně velmi pláče, pokud je staré méně než několik týdnů. Na takové změny miminka prudce reagují. To však nesmí být pokládáno za tvrdohlavost! Proboha, vždyť se právě narodil!

     Je to pro mě těžké psát a doufám, že to pro tebe nebude tak těžké číst. Pokud ano, tak bys měla tyto informace rozšiřovat dále. Musíme tyto praktiky ukončit. Nevyjádřila jsem se dost jasně? To, že jsem od toho uchránila svého syna mi nestačí. Informování tuto praktiku ukončí. Prosím, pomoz mi!

 

               18) Historické důvody pro obřízku

 
     Nevím jak vy, ale já jsem pánem své vlastní morálky. Nepotřebuji, aby mi někdo říkal, co je správné a co je špatné, co je ohleduplné chování a co je zcela mimo.
 
     Historie obřízky je zcela zakořeněna v představách o morálce. To se nyní změnilo, tento aspekt se vytratil, ale v průběhu století většina opravdu věřila, že zvládnutí naší sexuální touhy by mohlo odstranit všechny sociální problémy. Existují tu však dva problémy. První je, že ta obřízka neomezuje sexuální apetit a druhý je ten, že ta obřízka nemůže uzdravit nic, natož pak společenské neduhy.
 
     Věřím, že to nejlepší, co mohu pro "morálku" svého syna udělat, je být tou nejlepší osobou, jakou mohu být. Mohu mu různé věci vyprávět a kdybych mu i modré z nebe přinesla, ale pouze to, co jsem já, ho bude formovat. Chci, aby věděl, že nic jiného není skutečně důležité, jak se on sám změní, jak se ozdobí, skrze tetování, piercing nebo oblékáním, že už je to perfektní, pokud je to v klidu a pokud tím bude prosvítat jeho dokonalost.
 
    Jak mu mohu předat takovou zprávu, když jsem to na počátku porušila a nechala ho změnit? Tím, že ho nechám změnit, aby byl nějak "lepším" než jak se narodil, tak to bych pak byla pokrytec.
 
    Morálka se nenachází pod předkožkou, a pokud si myslíte, že ji tam najdete, tak budete velmi zklamána.
 
 
 

                19) Osmdesát procent na světě je intaktních tedy neobřezaných

 
    (Dnes je to číslo mnohem nižší, to je však dáno raketovou rozpínavostí islámu. Redakce PNVT)
 
    Obřízka se týká absolutní menšiny mužské populace a USA mají nejvyšší míru nenáboženského mrzačení mužského pohlaví na světě.
 
     Většina mužů na světě má normální, přirozené a úplné penisy. To je docela šok pro průměrného Američana. Míra rozvodů, rakoviny genitálií? HIV a jakýchkoliv jiných nemocí, kterým by měla údajně zabránit obřízka, je nejvyšší právě v USA.
 
     Z globálního hlediska většina světa nepraktikuje obřízku. Osmdesát procent mužské populace je neporušených.  Většina obřezaných mužů na světě jsou muslimové nebo židé a USA jsou jedinou zemí světa, kde je 60% chlapečků obřezáváno z nenáboženských důvodů. Ostatní země, kde je výrazná menšina kojenců obřezána z nenáboženských důvodů jsou Kanada a Austrálie.
 
 
 

               20) Předkožka je nezbytná a fascinující část těla

 
     Jsi politováníhodný rodič nebo naštvaná oběť?
 
     Pak si vyhledejte na googlu klíčové slovo: obnova předkožky.
 
     Připomeňme zejména nastávajícím rodičům: Es ist ein Junge! Je to kluk!
 
     Mluvme o tom navzájem, mluvme o tom s rodiči ale nesnažme se nikoho obviňovat.
 
     Komu můžeme dát větší vinu? Rodičům, lékařům, celému systému? Než vztyčíme prst, musíme zkontrolovat, jak jsme na tom zvykově zainteresováni, tradicí nebo kulturou, protože jak vychováváme naše děti, tak jsou přijímána naše rozhodnutí, která děláme.
 
     Promluvte si o tom se svým synem, pokud jste v tomto kajícím se otcem nebo matkou. Řekněte mu, že možná bude mít prospěch z toho, když si obnoví svou předkožku. Možná, hluboké psychologické uzdravení může nastat pouze po uznání a přijetí.
 
     Nic v tomto článku není napsáno kvůli tomu, aby měli obřezaní muži "o sobě špatný pocit." Bylo mi mnohokrát řečeno, že pro ty muže by bylo lepší, kdyby se nikdy nedověděli, co jim bylo provedeno a že byli tak brutálně pozměněni. To však připomíná pštrosa, který strčí hlavu do písku a myslí si, že nevědomost je požehnáním. Nicméně, pokud se neodhalí pravda, tak ty praktiky budou pokračovat nadále a to nelze akceptovat. Oni si zaslouží poznat pravdu. Mají stále možnost provést obnovu své předkožky. Ve vědě, zabraňme tomu, aby se tomu tak u miminek, chlapců a mužů nadále dělo. Pravda je moc ale není vždy příjemná.